Facebook Pixel

Облігації для розрахунків із відновлювальною енергетикою випускатимуться під держгарантії

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Емітентом «зелених» облігацій для виплати боргу виробникам «зеленої» електроенергії (ВДЕ) може стати «Укренерго», а самі облігації випускатимуться під держгарантії. Про це в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко сказав агентству «Інтерфакс-Україна».

Говорячи про можливі умови випуску, він зазначив, що необхідно тестувати ринок.

Вітренко повідомив, що на погашення боргу також буде спрямовано щонайменше половину кредиту держбанків «Укренерго» на суму 10,25 млрд грн, скерованого ДП «ГарПок», що частково розв'язує проблему.

Telegram Logo

Одним із варіантів довгострокового розв'язання проблеми оплати гарантованих державою «зелених» тарифів Вітренко назвав податок на вуглецеві викиди. За його словами, зараз цей податок у 60 разів нижчий за європейський, і його підвищення до половини європейського рівня дасть змогу вдвічі перекрити потреби ВДЕ.

Раніше на зустрічі з Європейською бізнес-асоціацією глава Міненерго оцінив можливий обсяг випуску «зелених» облігацій у 24 млрд грн.

Доповнення. 8 лютого у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 5041, який передбачає для розрахунків із виробниками «зеленої» електроенергії випуск ОВДП на суму 25 млрд грн. Але в Мінфіні виступають проти випуску держоблігацій під ці цілі, пропонуючи як емітента «Укренерго». Авторами законопроєкту є група депутатів на чолі з Олексієм Кучеренком.

НКРЕКП рекомендувала держпідприємству «Гарантований покупець» розділити 10,25 млрд грн кредитних коштів, які взяла під держгарантії компанія «Укренерго», між «Енергоатомом» і ВДЕ-генерацією.

Уряд схвалив 10 грудня надання держгарантій для «Укренерго» під залучення кредитів обсягом 11,3 млрд грн для розрахунків із ДП «Гарантований покупець». Той зі свого боку використовує їх для розрахунків із ВДЕ-генерацією, заборгованість перед якою з боку НЕК становить приблизно 30 млрд грн.

«Укренерго» 30-31 грудня 2020 року уклала договір кредитної лінії з Ощадбанком на 5 млрд грн. Аналогічні договори були укладені з Укрексімбанком і Укргазбанком на 4 млрд грн і 1,25 млрд грн відповідно.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини