Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Власники «зеленої» енергетики відмовляються платити податок на прибуток — глава ДПС Любченко

Власники станцій на відновлюваних джерелах енергії (ВДЕ) в Україні ухиляються від сплати податку на прибуток.

Про це повідомив глава Державної податкової служби Олексій Любченко в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Внутрішні резерви потрібно шукати у багатих. Причому немає одного рішення. Простий приклад — «зелена» енергетика. Вони багаті. Давно вже все окупили, застосували прискорену амортизацію, податків нуль. Про податок на прибуток узагалі забули. Яка прискорена амортизація, якщо гарантійний термін панелей 30 років? Вони хочуть із бюджету 20 млрд грн, але ми у них самих знайдемо ці 20 млрд грн податку на прибуток», — сказав Любченко.

За його словами, маючи такий великий тариф, власники сонячних і вітрових станцій «забули» виплатити податок на прибуток через прискорену амортизацію, інститути спільного інвестування та будівництва.

Глава Податкової служби зазначив, що ВДЕ очікують масштабні перевірки. Причому перевірки в цьому секторі планувалися ще до карантину.

«Це готувалося раніше. Якби не було карантину, ми б уже туди прийшли. Це було в нас у плані на початок року — в квітні, ще до мого призначення. Ревізори, які складали нацплан, бачили — це не може так працювати», — уточнив глава ДПС.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів закладе в Держбюджет-2021 20 млрд грн на прямі компенсації виплат по «зеленому» тарифу для власників станцій ВДЕ.

Так звана «зелена» енергетика в структурі генерації України зараз займає не менше 7%, проте вибирає із загального котла близько 20%-25% усієї вартості електроенергії. В основному за рахунок державного «Енергоатому».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини