«ГарПок» отримає кредит у 600 млн євро для оплати ВДЕ-генерації

«Гарантований покупець» зміг довести виплати виробникам електроенергії з ВДЕ за 20 днів серпня до 100% вартості, що було умовою отримання кредитування в розмірі понад 600 млн євро на оплату «зеленого» тарифу.

Загалом за 20 днів серпня «Гарпок» придбав у відновлюваної генерації 704 тис. МВт•год і сплатив власникам ВДЕ-станцій 3,35 млрд грн, повідомляє пресцентр підприємства.

Останній повний розрахунок із виробниками електроенергії з ВДЕ «Гарпок» зміг здійснити в січні — лютому 2020 року. Уже в березні розрахунок становив 47%, а у квітні — липні лише 3,5 — 5%.

Telegram Logo

Розрахунки з власниками ВДЕ-станцій у серпні були, зокрема завдяки коштам, отриманим «Укренерго» від продажу міждержавного перетину. Наприкінці липня 2020-го невикористаний дохід «Укренерго» від продажу перетину становив 1,3 млрд грн.

Раніше Міністерство енергетики заявляло: для того, щоби ДП «Гарантований покупець» мало змогу отримати кредитування від міжнародних і державних банків, оплату власникам ВДЕ-станцій має бути доведено до 100% із серпня 2020 року.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Як пише ExPro, тепер «Гарпок» може отримати майже 300 млн євро та 10 млрд грн (312 млн євро), які підуть на оплату електроенергії з ВДЕ за «зеленим» тарифом у наступні періоди. Через високий рівень «зеленого» тарифу «Гарпок» не зможе утримувати рівень оплати ВДЕ-станціям на рівні 100% уже цієї осені.

Частково ця оплата також буде йти з держбюджету. Кабінет міністрів запланував закласти до Держбюджету-2021 20 млрд грн на прямі компенсації виплат за «зеленим» тарифом.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини