Facebook Pixel

«Укренерго» отримала право брати плату за постачання електроенергії за кордон — Верховний суд

Верховний суд підтвердив право НЕК «Укренерго» брати плату на передачу електроенергії на експорт, заборгованість по корою в даний час перевищує 2 млрд грн.

«Верховний суд підтвердив доводи НКРЕКУ і Укренерго, що при експорті електроенергії експортери фактично отримують послуги з передачі електроенергії, тобто фізично користуються мережами оператора системи передачі (ОСП). Тому сплата тарифу на передачу є саме платою за надані оператором системи передачі послуги, а не митом або додатковим платежем. Відповідно, в разі несплати тарифу, НЕК «Укренерго», як ОСП, не отримує компенсацію за витрати, понесені ним на утримання міждержавних ліній електропередачі», — повідомляє прес-служба «Укренерго».

Скасувати необхідність сплати тарифу на передачу при експорті електроенергії намагалася компанія «ДТЕК Західенерго». Компанія Ріната Ахметова оскаржила в суді зміни до Кодексу системи передачі, прийняті в лютому 2020 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

Telegram Logo

У «Укренерго» підкреслили, що рішення Верховного суду дає підстави для стягнення з учасників ринку заборгованості зі сплати тарифу на передачу електроенергії при експорті. Зараз загальна сума цієї заборгованості оцінюється в понад 2 млрд грн.

Довідка. У липні 2021 року в порівнянні з попереднім місяцем експорт електроенергії зріс на 1,1% (до 366,3 млн кВт•год.), Імпорт зменшився в 3,5 рази (до 1,2 млн кВт•год.).

Коментарі

Всі новини