Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Новопризначений очільник «Гарантованого покупця» подав у відставку

Виконувач обов'язків директора ДП «Гарантований покупець» Вадим Уліда подав до Кабінету міністрів заяву про відставку. Уліда на цій посаді запам'ятався листом до Кабміну з приводу того, що робити з коштами обсягом 3 млрд грн для ВДЕ-генерації Ріната Ахметова.

«Виконувач обов'язків директора ДП «Гарантований покупець» Вадим Уліда подав до Кабінету міністрів України заяву про звільнення за власним бажанням», — йдеться в повідомленні «ГарПоку».

Чому Вадима Уліду призначили головою «ГарПоку»

Уліду було призначено 15 листопада після звільнення попереднього керівника підприємства Костянтина Петриківця 13 листопада 2021 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

В уряді повідомили, що звільнили Петриківця через заподіяння ним збитків підприємству та державі в розмірі понад 500 млн грн. А також через позови ВДЕ-генерації на суму майже 1,5 млрд грн.

Як зазначив голова парламентського комітету з енергетики та ЖКГ Андрій Герус, «усе виглядає так, що збитки державі Петриковець завдав свідомо».

Причини відставки Вадима Уліди з посади керівника «ГарПоку»

Уже за Вадима Уліди 29 листопада «ГарПок» повідомив про те, що направив до Кабміну листа з проханням інформувати про результати перевірки діяльності ДП із питання розрахунків із ВДЕ-генерацією.

У листі також міститься прохання пояснити, що робити з 3,04 млрд грн від єврооблігацій НЕК «Укренерго», які перебувають на рахунках «ГарПоку» після повернення Ощадбанком. Ці кошти призначені для виплат «ДТЕК ВДЕ» Ріната Ахметова.

«ГарПок» 12 листопада перерахував 19,3 млрд грн від «зелених» облігацій «Укренерго» до Ощадбанку на рахунки 960 виробників електроенергії за «зеленим» тарифом. А наступного дня, 13 листопада, Костянтина Петриковця було звільнено з посади глави «ГарПоку».

«ГарПок» 16 листопада заявив, що ВДЕ-генерація отримала 16,3 млрд грн із 19,3 млрд грн, перерахованих «Укренерго». Ще 3 млрд грн, які Ощадбанк не встиг перерахувати ВДЕ-генерації Ріната Ахметова, на прохання Уліди повернули на рахунки «ГарПоку».

У «ДТЕК ВДЕ» вже заявили, що мають намір відстоювати свої інтереси в судах, зокрема міжнародних.

ДП «Гарантований покупець» є посередником між виробниками електроенергії з відновлюваних джерел і покупцями такої електроенергії; держпідприємство також купує електроенергію для побутових споживачів у рамках ПСО.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини

20-річчя клубу The Ukrainian Connoisseurs Club

style
новини компанії