Facebook Pixel

Які автомобілі куплять чиновники на наші гроші

Фото: fakty

Фото: fakty

Кабінет міністрів України встановив нові граничні суми витрат на придбання службових автомобілів.

У пояснювальній записці всіх чиновників розділено на три цінові групи. До першої віднесено керівників державних органів, бюджетних установ і організацій, голів місцевих судів та їхніх заступників. Стеля цін для них — 600 тис. грн, тобто рівень цін на Renault Megane (489,9-654,2 тис. грн) середньої комплектації. За нашими спостереженнями, улюбленим службовим автомобілем таких чиновників є Toyota Camry, яка в Україні коштує 0,8-1,1 млн грн.

До другої групи віднесено глав служб суддівської охорони та їхніх заступників – гранична сума для них становить 900 тис. грн. Тут дещо інші переваги, але також явна «цінова» невідповідність: Volkswagen T6 Multivan (від 1, 56 млн грн) і Toyota Land Cruiser 200 (1,7-2,3 млн грн). Скажімо, в ЄС найбільш затребуваним службовим автомобілем для чиновників є Skoda Superb (0,8-1,3 млн грн).

Telegram Logo

До третьої групи входять члени уряду, Офісу президента, секретаріат РНБО. Вони можуть купувати легкові авто ціною до 1,2 млн грн, а їхні референти та помічники – до 900 тис. грн. Найбільш популярним автомобілем на урядових майданчиках для паркування з першого дня незалежності України залишається Mercedes-Benz S-класу, ціна на який сьогодні коливається в межах 3,33-4,64 млн грн.

Коментарі

Всі новини