“Це твій час діяти” — як жінки можуть захистити свої права у бізнесі
Наразі жінки-підприємиці стають ключовими гравцями в українському бізнесі. Вони створюють більше індивідуальних підприємців та активно підтримують економіку країни в умовах війни. Тим не менш, їм доводиться стикатися не лише з явними труднощами, пов'язаними з конфліктом, але і гендерними стереотипами.
- «Бізнес — не жіноча справа!»
- «Жінки — слабка стать!»
- «Місце жінки — вдома на кухні!»
І це тільки частина закидів, які вони чують у свій бік.
ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» спільно з Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» та за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» ініціювали адвокаційну кампанію «Це твій час діяти». Мета кампанії — надихнути жінок не боятися відкривати власні справи та захищати свої права на самореалізацію.
https://www.instagram.com/reel/C-m4iP5t84j/?igsh=M2RkenR1eHprb3Bj
В рамках адвокаційної кампанії було розроблено політику протидії гендерному насильству та дискримінації на робочому місці. Цей документ можна адаптувати до потреб будь-якого бізнесу. У ньому докладно описуються прояви гендерного насильства та дискримінації на роботі, права постраждалих, а також обов'язки співробітників з реагування на такі випадки та запобігання їм. На додаток до цього створено форму для подання скарг від постраждалих та розроблено механізм формування незалежних комісій у компаніях, які розглядатимуть ці скарги та сприятимуть боротьбі з дискримінацією жінок на робочому місці.
Подати заявку на отримання Типової внутрішньої політики з реагування на випадки гендерно зумовленого насильства та дискримінації можна за посиланням.
«Забезпечення ґендерної рівності на робочому місці є важливим чинником успішності будь-якого бізнесу. Для українських компаній це передбачає не лише створення справедливих умов для всіх співробітників, а й підтримку розвитку талановитих жінок, які здатні зробити значний внесок у зростання організацій, а також взаємодію з жінками, які очолюють малі та середні підприємства у рамках закупівель. Прагнення гендерної рівності сприяє інноваціям та підвищенню продуктивності компаній, що, своєю чергою, зміцнює економіку країни», — заявила Ірина Титарчук, виконавча директорка ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі».
Основні положення документа були протестовані експертами «ЮрФем» на семінарах у рамках воркшопів Women Biz Days, які зібрали жінок у бізнесі для обміну досвідом та здобуття нових знань. На семінарах обговорювалися питання міжнародних стандартів та стандартів ЄС щодо економічної самостійності жінок, а також національні гарантії для підприємців, встановлені законодавством України. У сукупності це допоможе українським бізнесам розвиватися у напрямку дотримання норм ґендерної рівності та наблизитися до стандартів ЄС у сфері економічної незалежності жінок.