Як світові ринки реагують на тарифну війну Трампа – долар падає, а євро росте. Фото: Reuters
Після останнього раунду тарифів президента США Дональда Трампа проти Мексики, Канади та Китаю долар впав до близько тримісячного мінімуму. Контрзаходи проти США спровокували ескалацію торгової війни, що стримує інвесторів та впливає на глобальну економіку. Про це пише Reuters.
Як світові ринки реагують на тарифну війну США
Долар США коливався у межах тримісячного мінімуму проти основних валютних аналогів після того, як Трамп ввів останній раунд тарифів, а Канада та Китай відповіли контрзаходами.
Водночас євро досяг майже чотиримісячного максимуму після того, як політичні партії Німеччини погодилися створити фонд на €500 млрд для модернізації інфраструктури протягом наступного десятиріччя.
Британський фунт стерлінгів також був близьким до тримісячного максимуму.
За ніч американський індекс S&P 500 (компаній з найбільшою капіталізацією) знизився на 1,2%, але ф’ючерси зросли на 0,6%.
Головна криптовалюта біткоїн піднялася до $87,5 тис. після нестабільного тижня.
Водночас ціни на сиру нафту впали до піврічного мінімуму на тлі занепокоєння через тарифи та плани ОПЕК+ збільшити видобуток у квітні.
Аналітики зазначають, що ринки побоюються ослаблення американської та глобальної економічної активності.
«Ця невизначеність є достатньою, щоб інвестори були обережними, і американські компанії та споживачі, ймовірно, відчувають те саме», – сказав Кайл Родда, старший аналітик фінансових ринків Capital.com.
Акції Гонконгу зросли, а юань трохи відновив зростання, оскільки Китай розпочав щорічні сесії свого парламенту. Пекін зберіг мету досягти близько 5% економічного зростання у 2025 році.
Китай також виділив більше фіскальних ресурсів, ніж минулого року, щоб пом’якшити вплив зростання тарифів США. Пекін розраховує на дефіцит бюджету у 4% ВВП за підсумками цього року порівняно з 3% у 2024-му.
«Не схоже, що Китай хоче негайно переборщити з витратами, враховуючи тарифні загрози, оскільки країна потенційна хоче заощадити боєприпаси для зовнішніх загроз пізніше цього року», – сказала Чару Чанана, головна інвестиційна стратегиня Saxo.
Нагадаємо, 4 березня 2024 року набули чинності 25-відсоткові мита Трампа на імпорт з Мексики та Канади, а також подвоєні мита у 20% на китайські товари. Китай і Канада ввели тарифи у відповідь, тоді як президентка Мексики Клаудія Шейнбаум пообіцяла відповісти так само, проте не повідомивши деталей.
Сьогодні, 5 березня, адміністрація Трампа може оголосити про шляхи зниження тарифів на мексиканські та канадські товари, що підпадають під дію Північноамериканської угоди про вільну торгівлю, заявив міністр торгівлі Говард Лутнік.