Сейфова тиша, салонні COVID-фільтри, керовані жестами двері та паркувальник IV рівня автономності — EQS переписав стандарти комфорту
Знайомтеся, так виглядає наше найближче майбутнє. Навіть Mercedes-Benz, що до останнього чинив опір електромобільній одутлості, здався на милість аеродинамікам і компонувальникам. Внаслідок у деяких ракурсах «перша люксова модель суббренда Mercedes-EQ» (код кузова — V297) виглядає, як дитя мезальянсу CLA чи з Civic, чи з Crosstour. Але інакше в гонці за дальністю ходу не перемогти — аеродинаміка диктує свої умови.

Фото: Mercedes-Benz
Три хрестоматійних композиційних об’єми (моторний відсік, салон, багажник), якими хизувалися всі без винятку седани S-класу, незабаром кануть в Лету. Замість них клиновидний монооб'ємний силует, компонуванням типу cab forward зі зрушеним уперед кокпітом, великий (610 л) багажник, максимально розтягнута колісна база та мінімальні звиси кузова.
Коефіцієнт обтічності — Сх — 0,202
Тип кузова ліфтбека так само значно більше асоціюється з мас-маркетом, ніж з представницьким класом. Зате результат не забарився — шваби називають EQS самим аеродинамічно ефективним авто, з тих, що серійно випускаються. Що ж, як для 5,2-метрової представницької моделі з обов'язковими високими прорізами задніх дверей аналогічний показник — результат дійсно видатний. Наприклад, у Tesla Model S він дорівнює 0,208, а у S-класу і Porsche Taycan Turbo — 0,22.
Розробники підкреслюють, що такої цифри їм вдалося досягти зокрема за рахунок оптимізації дизайну колісних дисків, форми дверних ручок, днища і ще дюжини дрібніших аеродинамічних хитрувань. Усім цим оптимізаціям EQS зобов'язаний п'ятьма відсотками запасу ходу.

Фото: Mercedes-Benz
Однією з прикмет втіленого майбутнього стають онлайн-магазини, прив'язані до щойно купленому автомобілю, частина функцій якого можна самостійно активувати вже по ходу експлуатації. Або вибрати безкоштовний тестовий період. Наприклад, у EQS є опція збільшеного (з 4,5 до 10 градусів) довороту задніх коліс, що дозволяє скоротити радіус повороту з 11,9 до 10,9 метра.
MEA-платформа
Точкою відліку для ліфтбека стала по-своєму унікальна платформа Modular Electric Architecture, в якій, за модою перегонів, батарейний блок включений у силову структуру. Її модульність полягає в можливості варіювати і ємність тягової батареї, і відстань між осями, тобто створювати абсолютно різні електромобілі — від комерційних венів до представницьких седанів і кросоверів.
Крім того, у MEA пневматична підвіска Airmatic із електронними керованими амортизаторами і повнокероване шасі, навчене повертати задні колеса на кут до 4,5 градуса.
Доступні модифікації
Спочатку EQS пропонуватиметься тільки в версіях EQS 450+ і EQS 580 4Matic, але з однією і тією ж тяговою батареєю ємністю 107,8 кВт/год проти щонайбільше 100 кВт/год у найближчих німецьких і американських конкурентів. У першому випадку електромотор (333 к. с., 568 Нм) у заднього моста розганяє 2480-кілограмовий ліфтбек до «сотні» за 6,2 с. У другому, у кожної з осей є персональний електромотор, сумарно (523 к. с., 855 Нм) розганяють п’ятидверку масою 2585 кг від 0 до 100 км/год за 4,3 с. В обох випадках максимальна швидкість обмежена електронікою на рівні 210 км/год. Німці запевняють, що на одній зарядці EQS проїжджатиме до 770 кілометрів за циклом WLTP, а 15-хвилинний візит на 200-кіловатну станцію додасть 300 км пробігу.

Фото: Mercedes-Benz
Серед численних налаштувань є пара їздових пресетів, істотно обмежують динаміку. Перший призначений для новачків, другий — для ... механіків фірмового сервісу.
56-дюймовий екран
Зазвичай власники автомобілів представницького класу їздять ззаду. Але в нашому випадку все зроблено для того, щоб заманити їх за кермо. Перед водієм представлений опціонний 56-дюймовий комплекс MBUX Hyperscreen на всю ширину (141 см) салону, розуміє голосові та жестикуляційні команди тих, що сидять як спереду, так і ззаду. За тактильний відгук 56-дюймового «гіперекрана» відповідають 12 актуаторів, а за роботу всієї системи — 8-ядерний процесор і 24 Гб оперативної пам'яті. Hyperscreen замінив буквально все — панель приладів, блоки регулювання мультимедійної системи, клімат-контролю та інші крутилки з кнопками.

Фото: Mercedes-Benz
Під єдиною вигнутою скляною вітриною площею 2432 см² (щоб уникнути спотворень вона сформована за температури 650 градусів) встановлені пара персональних 12,3 дюймових дисплеїв і центральний тачскрін діагоналлю 17,7 дюйма. Причому пасажирський затемнюється, якщо спеціальна камера визначить, що водій починає на нього задивлятися. Вона ж відстежує ступінь його втоми і, в разі чого, розбудить не гірше будильника.
Подовженої версії, обов'язкової в цьому класі, чомусь не передбачено. Як і роздільних крісел заднього ряду — тільки диван «на трьох». До послуг тих, хто сидить на ньому, — 11,6-дюймові дисплеї в спинках передніх сидінь і планшет в підлокітнику. В усьому іншому оснащення EQS тотожне S-класу: панорамний двосекційний дах, 750-кіловатна аудіосистема Burmester з 15 динаміками, сидіння з функціями підігріву, вентиляції та масажу. Трохи раніше, ніж седан, EQS отримав систему напівавтономного руху другого рівня Drive Pilot. І є всі підстави припускати, що вже до початку продажів її проапгрейдять до третього рівня. А ось на парковках на кшталт Automated Valet Parking ліфтбек уже може обходитися без водія — у нього четвертий «дан» автономності.

Фото: Mercedes-Benz
Власні парфумерні композиції давно стали цілком очевидними опціями в люксових «мерседесах». Є вона і у EQS. А ось чого немає поки що ні у кого, так це очисної системи Energizing Air Control Plus, яка гарантує повітря «як в операційній». Завдяки HEPA-фільтру з активованим вугіллям до салону не потрапляють ні дрібнодисперсні частинки PM 2.5, ні оксиди азоту, ні діоксиди сірки, не кажучи вже про бактерії з вірусами. Прекрасний подарунок нашому поколінню COVID-фобом.
Але є у EQS і те, чого ніколи не буде у S-класу — акустичний комфорт. Ретельна аеродинамічна проробка кузова дозволила мінімізувати проникнення до салону зовнішніх шумів і вітру. А для тихого електромобіля це дуже важливо.
Збирати EQS будуть пліч-о-пліч із S-класом — на зразковому «заводі майбутнього» Factory 56 у Зиндельфінгені. В Україні електроліфтбек з'явиться паралельно з європейськими ринками — в серпні-вересні. Тоді ж стануть відомими і ціни.

Фото: Mercedes-Benz
При бажанні безрамкові двері можна оснастити системою дистанційного керування за допомогою жестів. Електроприводи можна активувати як з салону, так і з пульта.