Facebook Pixel

Як почати власний бізнес: практичні поради

З початком війни багато людей переосмислили свої цінності та почали більше цінувати свій час. Через воєнні виклики українці також стали більш впевненими й рішучими. Вони активніше шукають шляхи, щоб реалізувати себе, проявити свою експертність та відкрити власну справу, пише в колонці для The Page менторка, операційна директорка eva.ua, засновниця освітньої платформи LittlePeople Марина Ковальська.

Як подолати страх і насмілитись на власний бізнес

Порада 1. Починайте говорити

Концепція «Щастя любить тишу» у бізнесі не працює, впевнена менторка. «Як тільки ви сформулювали свою ідею, починайте про неї говорити. Навколо вас з’являться потрібні люди, ви отримаєте фідбек від знайомих та цінні думки щодо вашого проєкту. Нетворкінг — дієвий інструмент для особистого та професійного зростання», — додає вона.

Порада 2. Заручіться підтримкою

Вам потрібні «фанати». «Це можуть бути члени вашої родини, близькі друзі або просто люди з оточення, які мають з вами спільні інтереси. Відчуття підтримки надихає та дає сил на реалізацію вашої мети. Навіть якщо хтось просто питатиме у вас раз на тиждень «Як просуваються справи?» — це мотивує вас продовжувати шлях», — пояснює Ковальська.

Порада 3. Пропрацюйте пріоритети

QuoteМоже здатись, що у вашому графіку просто немає часу для нової справи. Але, коли починаєш розставляти пріоритети, може виявитись, що серед буденних завдань є не такі вже й важливі. Якщо ви твердо вирішили розпочати нову справу, додайте її до списку пріоритетів та працюйте над нею регулярно.

«На початку роботи над власним освітнім проєктом я витрачала на нього всі вихідні. В цей час вела перемовини, спілкувалась з розробниками й налагоджувала процеси. Навіть взяла відпустку в компанії, де працювала, щоб максимально зануритись. Потім розставила пріоритети інакше та змінила підхід: виділила на підготовку проєкту по одній годині щодня, незалежно від зайнятості. Ця робота не займала забагато часу, та в результаті привела до бажаного результату — запуску успішного проєкту», — розповіла Ковальська.

Порада 4. Знайдіть баланс між внутрішнім фанатом та внутрішнім критиком

На шляху до самореалізації важливо щиро вірити у те, що ви робите. Саме віра стимулює вас діяти та рухатись у напрямку мети. Проте не менш важливо пам’ятати про критичне мислення.

QuoteРеально оцінюйте свої можливості, аналізуйте ідеї та шляхи, постійно запитуйте себе: «Чому я думаю, що це спрацює?», «На кого розрахована моя ідея?», «Як виділити свій проєкт з-поміж інших?».

«Свого внутрішнього фаната я ростила поступово. Колись мені було складно зробити перший крок, пробувати нове, знайомитись з людьми. Довга робота над собою допомогла віднайти впевненість та віру в себе й свої ідеї. Коли ж всередині мене говорить критик — я його слухаю, але не дозволяю тиснути», — ділиться менторка.

«На шляху до самореалізації вам теж варто знайти баланс між внутрішнім фанатом та внутрішнім критиком. Прислухайтесь до обох, але до фаната — все ж трохи більше», — радить Ковальська.

Подякувати 🎉

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора