Facebook Pixel

Вітренко вимагає від США і ФРН введення санкцій проти «Північного потоку — 2»

Припинення «Газпромом» транзиту природного газу до Угорщини через територію України є демонстрацією агресивних дій «Газпрому» і адекватною відповіддю їм будуть санкції ФРН і США.

Як зазначив в facebook глава правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, Кремль це робить умисно, використовуючи ситуацію з газом як зброю.

«У спільній заяві США і Німеччини зазначено, що в разі використання Кремлем газу як зброї, повинна бути відповідна реакція. Чекаємо наразі на накладання санкцій на 100% дочірню компанію «Газпрому», оператора Північного потоку — 2», — зазначив Вітренко.

За словами Вітренко, такі дії «Газпрому» — демонстрація того, що станеться після запуску СП-2, якщо до того часу не буде розблоковано доступ до транзиту через Україну для «третіх осіб».

Розблокування дасть змогу європейським покупцям отримувати від «Газпрому» газ на кордоні України й РФ, де вони самостійно зможуть обирати маршрут транзиту з Росії до Європи.

Контекст. «Газпром» припинив транзит газу через Україну до Угорщини. «Газпром» має право за контрактом не подавати газ для транзиту через заброньовані потужності, але водночас оплачувати ці потужності за принципом «качай або плати».

Раніше, 27 вересня, угорська влада та представники російського концерну «Газпром» підписали новий довгостроковий контракт на постачання газу в обхід України.

Українська сторона публічно й непублічно попереджала Німеччину й США, що припинення фізичного транзиту через Україну створить величезні загрози для України та Європи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉