Facebook Pixel

Добровільно й за винагороду. Українцям пропонують випробувати на собі нову китайську вакцину проти коронавірусу

Випробування вакцини від BioKangtay: добровольцям заплатять по 8 тис. грн. за участь. Фото: Flickr

Випробування вакцини від BioKangtay: добровольцям заплатять по 8 тис. грн. за участь. Фото: Flickr

У чотирьох містах України шукають охочих долучитися до випробування нової вакцини проти коронавірусу, яку виготовила китайська компанія BioKangtay. Добровольцям обіцяють грошову винагороду в сумі 8 тис. грн плюс 1,3 тис. грн компенсації за транспортні витрати, повідомляє «Суспільне». Новий препарат випробовуватимуть у Рівному, Харкові, Києві та Запоріжжі.

Координаторка проєкту на Рівненщині Оксана Штрімайтіс розповіла, що на українцях вакцина проходитиме третю фазу дослідження, «коли вже доведена безпека застосування, написана інструкція до застосування. Це чисте доведення ефективності лікарського засобу на великій кількості добровольців». Набір охочих триватиме до кінця цього місяця.

До дослідження можуть долучитися особи:

  • які не хворіли на коронавірус протягом останніх 6 місяців;
  • які раніше не вакцинувалися;
  • віком понад 18 років.
Telegram Logo

Якщо особа підійшла за усіма критеріями, їй вводитимуть дві дози з інтервалом у 28 днів. Після цього за її станом здоров’я медпрацівники спостерігатимуть протягом року.

Координаторка програми на Рівненщині розповіла, що в її межах уже шестеро людей імунізовані однією дозою, нарікань вони не мають.

Додатково. Жодної інформації щодо компанії BioKangtay в мережі немає. Єдина згадка датується 2014 роком. Тоді влада Китаю вела розслідування щодо причетності трьох місцевих виробників вакцини, серед яких і BioKangtay, до смерті 17 малюків, яка, ймовірно, була спричинена вакцинацією проти гепатиту В. Було виявлено, що загибель дітей із препаратом компанії не пов’язана.

За словами Оксани Штрімайтіс, BioKangtay виготовляє вакцини проти гемофільних інфекцій, дитячі Hib-вакцини, від гепатиту. Вона додала, що препарати цієї компанії використовуються у США та країнах Європи.

Контекст. Від початку вакцинації проти коронавірусу в Україні щепили 7 360 202 людини, із них 5 942 170 осіб отримали дві дози вакцини.

Коментарі

Всі новини