Facebook Pixel

Низька вакцинація, власне виробництво Pfizer і Moderna та кому світять бустерні дози — головне з інтерв’ю Кузіна

Інтерв’ю головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна 4 жовтня: основне. Фото: УНІАН

Інтерв’ю головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна 4 жовтня: основне. Фото: УНІАН

В інтерв’ю виданню «Фокус» заступник міністра охорони здоров’я та головний санітарний лікар України розповів про низький рівень вакцинації українців та пояснив причини цього явища; озвучив, що МОЗ робитиме з дозами препаратів, у яких ось-ось закінчиться строк придатності; розкрив плани щодо ревакцинації в країні, а також анонсував місцеве виробництво вакцин Pfizer і Moderna.

Вакцинація в Україні: чому так повільно

Кузін частково визнав, що темпи вакцинації населення відстають від оголошених планів. Натепер лише 12% українців повністю імунізовані проти коронавірусу, водночас цей показник у Туреччині становить 49%, у Польщі — 51%, у Словаччині — 41%, у Білорусі — 15%. Головний санлікар назвав чинники, що перешкоджають вакцинації в нашій країні:

  • пізніший, ніж у країнах ЄС, старт вакцинаційної кампанії в Україні;
  • робота вакцинаційної інфраструктури не на повну потужність;
  • недовіра людей до лікарів і препаратів.
Telegram Logo

Багато фахівців вбачають основну причину низького рівня імунізації українців саме в незадовільній комунікації з населенням. Кузін, своєю чергою, переконаний, що МОЗ успішно проводив цю роботу. Ба більше, він вказав, що «через агресивну комунікаційну кампанію знизився рівень довіри до медпрацівників».

Головний санлікар спрогнозував, що населення активізується, коли епідситуація погіршиться.

Що МОЗ робитиме з AstraZeneca, у якої скоро закінчиться строк придатності

За словами Кузіна, в Україні нині налічується близько 3,5 млн доз вакцини AstraZeneca; строк придатності основної її частини закінчується до кінця цього та наступного місяця. З огляду на ризики не встигнути використати препарат МОЗ почне активно щеплювати саме цим препаратом медиків, учителів та співробітників пенітенціарної системи. Головний санлікар додав, що міністерство дало офіційний дозвіл на використання 10-дозового флакону для меншої кількості охочих щепитися (невикористані дози можна вилити).

Ревакцинація в Україні

За словами Кузіна, говорити про масове щеплення населення бустерною дозою ще зарано. Однак у МОЗ вивчають його доцільність щодо певних категорій людей (тих, кому за 80, хворих на онкозахворювання та пацієнтів з імунодефіцитом), як це зробили в США.

Виробництво вакцин Pfizer та Moderna в Україні

Головний санлікар розповів в інтерв’ю, що виробництво вакцин Pfizer і Moderna в Україні цілком реальне.

«Компанія «Індар» уже впроваджує свою дослідницьку програму виробництва мРНК-вакцини в Україні, яку презентували на засіданні Ради національної безпеки України. Велика науково-дослідна команда працює над тим, щоб процес виробництва був повністю український», — повідомів Кузін.

Контекст. Раніше головний санлікар Ігор Кузін спрогнозував, що пік захворюваності в Україні може наступити вже в жовтні, попередні ж прогнози стосувалися листопада.

За минулу добу в Україні проти коронавірусу щепили 33 924 людини. Загалом від початку вакцинації 5 771 866 осіб отримали дві дози вакцини.

Нагадаємо, що українцям роблять щеплення такими вакцинами:

Коментарі

Всі новини