Facebook Pixel

Вакцина Pfizer за пів року стала майже наполовину менш ефективною в запобіганні зараженню

Ефективність вакцини Pfizer знизилася до 47% через пів року після другої дози – дослідження. Фото: Flickr

Ефективність вакцини Pfizer знизилася до 47% через пів року після другої дози – дослідження. Фото: Flickr

Вчені дійшли висновку, що вакцина проти коронавірусу, розроблена компаніями Pfizer та BioNTech, істотно втрачає ефективність через шість місяців із моменту отримання людиною другої дози препарату. У дослідженні, опублікованому в медичному журналі Lancet, зазначається, що здатність вказаної вакцини захищати від зараження COVID-19 за пів року знизилася з початкових 88% до 47%.

Утім, аналіз підтвердив, що препарат Pfizer та BioNTech залишився ефективним на 90% у запобіганні важкого перебігу захворювання або смерті. Захист вакцини проти штаму «Дельта» за чотири місяці з моменту введення другої дози знизився до 53%. Проти інших штамів коронавірусу ефективність щеплення зменшилася з 97% до 67%.

Контекст. Раніше американський регулятор дозволив проводити ревакцинацію проти коронавірусу препаратом Pfizer/BioNTech людей літнього віку та громадян із високим ризиком зараження. До цього американські фармацевтичні гіганти Pfizer і Moderna заявили про те, що захист їхніх вакцин проти коронавірусу з плином часу слабшає.

Telegram Logo

Коментарі

Всі новини