Facebook Pixel

Moderna vs Pfizer: вчені з'ясували, яка вакцина проти коронавірусу викликає більше антитіл

Після повної вакцинації проти коронавірусу препаратом Moderna організм виробляє майже вдвічі більше антитіл, ніж після Pfizer-BioNTech. Про це свідчать дані дослідження бельгійських вчених.

Спеціалісти порівнювали гуморальну імунну відповідь на щеплення проти COVID-19. У дослідженні брали участь 1 647 медиків: 688 особам було зроблено щеплення вакциною Moderna (середній вік 43,2 року; 76,7% жінки; 21,8% раніше перехворіли на коронавірус), а 959 осіб отримали вакцину Pfizer (44,7 року; 84,9% жінки; 13,2% раніше перехворіли на коронавірус).

Середньогеометричний титр антитіл у щеплених препаратом Moderna становив 3836 одиниць/мл, а в тих, хто отримав Pfizer,— 1444 од./мл. У тих, хто вже переніс коронавірус, титр був ще вищий — 9461 одиниця проти 1613 одиниць у тих, хто не перехворів.

В обох групах вакциновані препаратом Moderna мали вищі титри, як порівняти з Pfizer:

  • раніше неінфіковані — 2881 одиниця проти 1108 одиниць;
  • раніше інфіковані — 10 708 одиниць проти 8 174 одиниць.
Кількість антитіл після щеплень Moderna і Pfizer. Фото: JAMA

Кількість антитіл після щеплень Moderna і Pfizer. Фото: JAMA

Рівень антитіл негативно корелювався з віком у раніше неінфікованих і був найвищим з-поміж учасників віком до 35 років. Люди різного віку, раніше неінфіковані та щеплені вакциною Moderna, мали вищі титри, як порівняти з тими, кого вакцинували препаратом від Pfizer.

Однак вчені зазначили, що незрозуміло, як такі відмінності між вакцинами позначаються на їхній ефективності. Крім того, немає відповіді щодо того, яка вакцина є ефективнішою проти зараження або важкого перебігу хвороби. Дослідження також не показало, як довго антитіла залишатимуться в крові.

Водночас науковці вважають, що різницю можна пояснити вищим вмістом імуногена — мРНК — у дозі Modrerna, а також тривалішим інтервалом між дозами: чотири тижні проти трьох.

Контекст. Нещодавно в Японії відкликали партію вакцини Moderna, виробленої в Іспанії. Виявилося, що в деяких флаконах містилася нержавіюча сталь. Однак у компанії Takeda, яка займається продажем препарату в Японії, запевнили, що наявність часток сталі не призведе до підвищеного медичного ризику в разі ін'єкції.

Водночас в Ізраїлі повідомили про зниження ефективності Pfizer щодо запобігання інфекції та симптомам хвороби. Ефективність вакцини від початку червня впала до 64%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉