Facebook Pixel

Потрібні бустери. Pfizer і Moderna заявили про зниження ефективності своїх вакцин проти коронавірусу

Захист вакцин Pfizer і Moderna із часом слабшає. Фото: Flickr

Захист вакцин Pfizer і Moderna із часом слабшає. Фото: Flickr

Американські фармацевтичні гіганти Pfizer і Moderna заявили про те, що захист їхніх вакцин проти коронавірусу з плином часу слабшає. На підтвердження своїх слів обидва виробники представили результати досліджень напередодні вирішального засідання консультативного комітету з вакцин Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA) щодо схвалення програми ревакцинації.

Як пише FT, у матеріалах Pfizer зазначається, що ефективність її препарату проти COVID-19 знижується в природний спосіб, незалежно від впливу різних штамів вірусу. Дослідження показало, що захисні якості вакцини слабшають через шість — вісім місяців із моменту введення другої дози. Ефективність препарату падала приблизно на 6% кожні два місяці після отримання другої дози – з 96,2% у тиждень проведення повної вакцинації до 83,7% через понад чотири місяці.

Фармкомпанія включила до звіту для FDA дані ізраїльських вчених. Вони виявили, що третя, так звана «бустерна» доза здатна відновити захист до 95%.

Telegram Logo

Moderna також надала регулятору дані, які свідчать про зниження ефективності її вакцини. Згідно з проведеним нею дослідженням, особи, яких вакцинували торік, з удвічі більшою ймовірністю можуть підхопити коронавірус, ніж ті, кого вакцинували нещодавно. Гендиректор компанії Стефан Бансель наголосив, що оновлені дані «підтверджують необхідність бустерної ін’єкції».

Додатково. Адміністрація президента США Джо Байдена днями заявила про те, що хоче розпочати розгортання програми ревакцинації вже наступного тижня. Про аналогічні наміри заявила ще низка країн, які занепокоєні зростанням кількості інфекцій з-поміж вакцинованих людей.

Утім, план не всім прийшовся до вподоби. Проти нього виступили двоє провідних американських вчених – Філіп Краузе та Маріон Грубер. Вони наголосили на тому, що наразі немає достатньо доказів на користь проведення ревакцинації, коли постачання вакцин залишається жорстко обмеженим в інших частинах світу.

Контекст. На початку серпня ВООЗ закликала країни ввести мораторій на ревакцинацію. Організація також попросила заможніші держави спрямувати надлишки вакцин до бідніших країн, сподіваючись зробити щеплення проти коронавірусу хоча б 10% населення кожної країни до кінця вересня.

В Україні ревакцинація проти COVID може розпочатися лише за рік.

Утім, Ізраїль і далі чинить всупереч рекомендаціям ВООЗ. У країні розширили програму ревакцинації й тепер пропонують третю дозу вакцини проти коронавірусу всім вакцинованим громадянам віком від 12 років.

Коментарі

Всі новини