Facebook Pixel

І проти COVID, і проти грипу. Moderna розробляє комбіновану бустерну вакцину

Нова вакцина від Moderna захищатиме як від коронавірусу, так і від сезонного грипу. Фото: Flickr

Нова вакцина від Moderna захищатиме як від коронавірусу, так і від сезонного грипу. Фото: Flickr

Американська біотехнологічна компанія Moderna оголосила про роботу над єдиною вакциною, яка поєднає в собі бустерну дозу проти коронавірусу з експериментальним щепленням проти грипу. Виробник запланував щорічно її оновлювати й адаптувати до різних респіраторних захворювань, пише Reuters.

«Ми вважаємо, що це дуже велика можливість… якщо ми зможемо вивести на ринок високоефективний панреспіраторний щорічний бустер, — сказав головний виконавчий директор Moderna Стефан Бансель. — Moderna може першою вийти на ринок, скориставшись цією важливою новою можливістю».

За попередніми пронозами, клінічні випробування комбінованої вакцини стартують упродовж наступних 6 — 12 місяців.

Telegram Logo

Moderna, яка вже заробляє мільярди доларів на бустерних щепленнях, завдяки доданню можливості вакцинації проти грипу й інших хвороб отримуватиме ще більше, заявляють аналітики.

Додатково. Інша американська фармкомпанія Novavax уже дала старт раннім перевіркам своєї комбінованої вакцини проти «корони» та грипу. Їхні результати компанія очікує отримати в першому півріччі 2022 року. Утім, доклінічні випробування продемонстрували її ефективність проти грипу А, грипу В та коронавірусної інфекції.

Контекст. Ізраїль, США, Канада, Франція й інші країни наполягають на планах ревакцинації попри заперечення Всесвітньої організації охорони здоров'я, яка вважає, що важливо вакцинувати більше людей у світі першою дозою, перш ніж отримувати третю.

В Україні ревакцинація проти коронавірусу може розпочатися лише через рік.

Нагадаємо, що українцям роблять щеплення такими вакцинами:

Коментарі

Всі новини