Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Відведення військ і відповідь Путіна Зеленському: як відреагував Захід

Відведення військ РФ із Донбасу та Криму: реакція США, НАТО, України. Фото: Міністерство оборони Росії

Відведення військ РФ із Донбасу та Криму: реакція США, НАТО, України. Фото: Міністерство оборони Росії

Після того як Росія оголосила про закінчення «перевірчих заходів» у Південному та Західному військових округах країни на кордоні з Україною та повернення військ до пунктів постійної дислокації з 23 квітня, військові, які брали участь у «навчаннях» в окупованому РФ Криму, почали повертатися на бази.

Як заявили в Міністерстві оборони країни, 23 квітня військові Південного військового округу та Повітряно-десантних військ, які були залучені під час «перевірки», почали повертатися до пунктів постійної дислокації.

Наразі військові підрозділи та з'єднання здійснюють марші на узбережжя, залізничні станції та аеродроми, де грузяться на десантні кораблі, залізничні платформи та літаки військово-транспортної авіації.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Реакція Зеленського, США та НАТО на відведення військ РФ

Після вчорашнього повідомлення про відведення військ Росією президент України Володимир Зеленський заявив, що ця новина знижує напругу. Про це він написав на своїй сторінці у Twitter.

«Зменшення чисельності військ на нашому кордоні пропорційно знижує напругу. Україна завжди напоготові, але вітає будь-які кроки зі зменшення військової присутності й деескалації ситуації на Донбасі. Україна прагне миру».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Відреагували на відведення військ у США та НАТО. Так, за словами прессекретаря Держдепартаменту Штатів Неда Прайса, країна чула повідомлення, але стежитиме за тим, що «насправді роблять росіяни», передає Al Arabiya.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Щодо НАТО, то, як пише Deutsche Welle, там заявили про те, що взяли інформацію до відома, але «зберігають пильність».

Quote«Будь-які кроки в напрямку деескалації з боку Росії будуть важливими й такими, що давно назріли. Ми й далі закликаємо Росію дотримуватися міжнародних зобов'язань і вивести всі свої сили з української території», — сказали там.

Зустріч Зеленського та Путіна

Щодо зустрічі Володимира Зеленського і президента РФ Путіна на території Донбасу, до чого раніше закликав український президент, то Путін заявив, що готовий зустрітися, але в Москві й винятково для обговорення взаємин двох країн. Водночас глава РФ запропонував Зеленському спочатку зустрітися з ватажками заборонених в Україні терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР» для обговорення ситуації на Сході України.

Quote«Якщо йдеться про розвиток двосторонніх відносин, то, будь ласка, ми приймемо президента України в Москві в будь-який зручний час», — сказав він.

Контекст. Раніше ми писали про реакцію світової спільноти на збільшення кількості російських військ на кордоні з Україною.

Коментарі

Всі новини