Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нові санкції проти РФ: підтримка України та непохитність США

Нові санкції: як Росія не змогла змусити США відмовитися від України. Фото: УНІАН

Нові санкції: як Росія не змогла змусити США відмовитися від України. Фото: УНІАН

Під час загострення ситуації на сході України почали говорити про можливе військове вторгнення Росії. The Page розбиралося в тому, чи готова Україна до можливого військового вторгнення, навіщо Росія нарощує війська на кордоні та які нові санкції ввели США 15 квітня 2021 року.

Нові санкції проти Росії

Президент США Джо Байден підписав указ про введення нових санкцій проти РФ. Вони запроваджуються проти 16 фізосіб і 16 організацій, також Вашингтон висилає 10 співробітників дипломатичної місії РФ у США.

Указом встановлюється заборона для американських банків купувати російські облігації в Банку Росії, Міністерстві фінансів і Фонді добробуту. Директива надає право уряду США в разі потреби розширювати санкції щодо суверенного боргу Росії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Водночас Казначейство в партнерстві з Європейським Союзом, Великою Британією, Австралією та Канадою запровадило санкції щодо 8 фізичних і юридичних осіб, пов'язаних із російською окупацією та репресіями в Криму, що тривають.

«Трансатлантична спільнота одностайно підтримує Україну проти односторонніх провокацій Росії вздовж лінії зіткнення на сході України, в окупованому Криму та вздовж кордонів України, а також погоджується з необхідністю негайного припинення Росією нарощування військової потужності й підбурювальної риторики», – йдеться в повідомленні Білого дому.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Як повідомила для «Факти ICTV» тимчасова повірена в справах США в Україні Крістіна Квін, Сполучені Штати цілком підтримують Україну й хочуть допомогти в досягненні миру на Донбасі. Адміністрація Байдена повністю підтримує територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів і не відступить від цього. Зі свого боку Росія має зупинити свою агресію проти України і працювати в межах Мінського та Нормандського форматів, використовуючи конструктивний, а не агресивний підхід.

«Чесно кажучи, проблема з мирним процесом на Донбасі – це Росія», – повідомила вона.

Чи зможе Україна відбити вторгнення

«І в Україні, і її партнери в регіоні роблять усе, що вони можуть, щоб посилити свої позиції. Якщо вторгнення відбудеться, вони зараз у кращій своїй позиції. І йдеться не тільки про їхні війська, але і про війська їхніх партнерів у регіоні», – цитує командувача американськими військами в Європі генерала Тода Уолтерса «Голос Америки».

За його словами, згодом Україна точно зможе відбити вторгнення.

Раніше президент Володимир Зеленський в інтерв'ю CNN повідомляв, що вважає вторгнення Росії в Україну цілком можливим. Україна до цього готується. Країна з 2014 року знає про те, що вторгнення Росії може бути кожного дня. Україна готова до цього, бо «ми перебуваємо на нашій землі, на нашій території».

«Вони хочуть, щоб Захід злякався Росії», – розповідав Зеленський Time.

Дійсно, якби йшлося про повномасштабне вторгнення, війська РФ, можливо, доклали б більше зусиль, щоб зберегти елемент раптовості. Замість того вони чинять інакше: поширюють кадри нарощування військової потужності в соціальних мережах, відправили військові кораблі, щоб погрожувати Україні з моря, та зібрали на кордоні десятки тисяч військовослужбовців – максимум із часу анексії Криму Росією сім років тому.

«Вони проводять великомасштабне розгортання в такий спосіб, щоб бути видимими, але поки що це не схоже на сили, які можна було б очікувати для вторгнення», – цитує FP старшого наукового співробітника CNA Майкла Кофмана.

Росія попередила США, що підтримка України може перерости в більш широку війну.

«Що вони хочуть зробити, так це підняти температуру рівно настільки, щоб показати, що Захід коливається щодо своєї підтримки України, що вони насправді не бачать у нас партнера... Це свого роду перевірка», – додав Зеленський.

Однак у ЦРУ вважають, що нарощування російських військ може призвести до «окремих військових вторгнень».

За словами директора ЦРУ Вільяма Бернса, накопичення сил досягло того моменту, коли воно може стати основою для окремих військових вторгнень.

Бернс підкреслив, що нарощування військ на кордоні з Україною може бути спробою залякати владу України та «відправити сигнал Сполученим Штатам».

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини