Facebook Pixel

Велика Британія визнала перші у світі пігулки проти COVID-19 від компанії Merck

Велика Британія визнала перший у світі противірусний препарат проти COVID-19. Фото: Castorly Stock / Pexels

Велика Британія визнала перший у світі противірусний препарат проти COVID-19. Фото: Castorly Stock / Pexels

Велика Британія визнала противірусний препарат «Молнупіравір» (Lagevrio) від компанії Merk безпечним та ефективним для запобігання ускладненням від COVID-19. Ліки знижують ризик госпіталізації та смерті пацієнтів, які мають легку чи середню тяжкість хвороби, але перебувають у групі ризику виникнення ускладнень. Про це повідомляється на сайті уряду країни.

Зазначається, що висновок отримано після ретельної перевірки його безпечності, якості та ефективності. Отже, «Молнупіравір» став першим дозволеним пероральним противірусним засобом для лікування COVID-19. Клінічні дослідження показали, що «Молнупіравір» — найбільш ефективний на ранніх стадіях захворювання, тому його рекомендовано застосовувати якомога швидше після підтвердження COVID-19 та протягом п’яти днів після появи симптомів.

Препарат дозволено призначати пацієнтам, які мають легку або середню тяжкість COVID-19 та щонайменше один фактор ризику розвитку тяжкого захворювання: ожиріння, вік понад 60 років, цукровий діабет або захворювання серця. Клінічні випробування довели, що «Молнупіравір» на 50% знижує ризик госпіталізації або смерті дорослих людей із груп ризику з легкою та середньою тяжкістю COVID-19.

Telegram Logo

Контекст. Препарат був розроблений в американському університеті Еморі компанією з розроблення інноваційних препаратів Drug Innovation Ventures at Emory (DRIVE) як засіб проти грипу.

Раніше повідомлялося, що американський фармацевтичний гігант Merck погодився поділитися ліцензією на свій експериментальний препарат від COVID-19 «Молнупіравір» із Патентним пулом лікарських засобів (MPP), який підтримує Організація Об'єднаних Націй, а MPP, своєю чергою, зможе надати ліцензію іншим виробникам, щоб препарат можна було широко виробляти по всьому світу.

Коментарі

Всі новини