Facebook Pixel

Компанія Merck безкоштовно поділиться ліцензією на свої ліки проти COVID-19

Merck поділиться ліцензією на ліки проти COVID-19. Фото: Hal Gatewood/Unsplash

Merck поділиться ліцензією на ліки проти COVID-19. Фото: Hal Gatewood/Unsplash

Американський фармацевтичний гігант Merck погодився поділитися ліцензією на свій експериментальний препарат від COVID-19 «Молнупіравір» з Патентним пулом лікарських засобів (MPP), який підтримує Організація Об'єднаних Націй, а він, своєю чергою, зможе надати ліцензію іншим виробникам, щоб його можна було широко виробляти по всьому світу. Про це повідомляє The Washington Post.

Цей крок може зробити препарат доступним для країн з переважно низьким і середнім рівнем доходу населення — якщо регулятори дозволять його використання. Видання зазначає, що пігулки легко виробляти, транспортувати, зберігати та застосовувати, що робить їх оптимальним варіантом для країн зі слабкою інфраструктурою.

У жовтні компанія Merck оголосила, що глобальне клінічне випробування показало, що противірусний препарат «Молнупіравір», вдвічі зменшив кількість госпіталізацій і смертей серед хворих коронавірусом легкого та середнього ступеня тяжкості.

Telegram Logo

Наразі Уряд США платить близько $700 доларів за курс лікування «Молнупіравіром», повідомляє New York Times. Але, за словами Брука Бейкера, професора права з Північно-Східного університету, який відстежував переговори щодо препарату, ціна курсу лікування може впасти нижче $10, оскільки масштаби виробництва й конкуренція між виробниками зростуть.

«Молнупіравір» ще не отримав схвалення від регуляторних органів США чи Європи. Цього місяця Merck звернувся до Агентства з харчових продуктів і ліків США для отримання дозволу на використання в надзвичайних ситуаціях, а Європейське агентство з лікарських засобів нещодавно розпочало огляд препарату.

На початку цього року Merck уклала угоди з вісьмома індійськими фармацевтичними виробниками щодо виробництва генеричної версії «Молнупіравіру». Минулого тижня Фонд Білла і Мелінди Гейтс оголосив про початкові інвестиції розміром до $120 мільйонів, щоб стимулювати виробників ліків почати виробляти їх зараз — навіть до схвалення регулювальними органами.

Коментарі

Всі новини