Facebook Pixel

МОЗ анонсував введення наглядових рад у лікарнях

Міністерство охорони здоров'я планує до кінця року розробити нормативну базу для створення наглядових рад в установах охорони здоров'я.

Про це повідомив глава Міністерства охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає пресслужба міністерства.

«Наразі установи охорони здоров'я здебільшого взагалі не мають елементів корпоративного управління. Звідси незрозуміле розподілення коштів, наданих їм Нацслужбою здоров'я, відсутність планів розвитку установ і системна потреба контролю над лікарнею з боку власника — місцевої влади», — зазначив міністр.

Telegram Logo

За словами Ляшка, до медичного бізнесу отримають доступ усі зацікавлені особи.

«Наглядові ради — це сучасний і цивілізований шлях залучення до процесу розвитку установ охорони здоров'я всіх стейкхолдерів: депутатів місцевих рад, департаментів охорони здоров'я, представників медичних колективів, пацієнтських організацій... МОЗ уже розробив проєкт постанови уряду, її мають ухвалити до кінця року», — підкреслив глава міністерства.

Згідно з повідомленням, наглядова рада також має здійснювати організацію ефективного внутрішнього аудиту та контролю. Очікується, що це буде дієвим інструментом контролю керівників лікарень, впливу на них з боку громад, а також оцінювання якості наданих послуг.

Пропозиції МОЗ передбачають таке:

  • розширення повноважень наглядових рад для надання їм можливості впливати на роботу медустанов, брати участь в обранні та звільненні керівництва, проводити внутрішній аудит медзакладу;
  • призначення більшості членів наглядових рад з-поміж представників громадськості для забезпечення незалежності й прозорості під час ухвалення рішень;
  • призначення членів наглядової ради на підставі їхньої кваліфікації та досвіду.

Для формування наглядової ради передбачається створення конкурсної комісії в складі дев'яти осіб. До неї входитимуть представники власника медзакладу, структурного підрозділу з питань охорони здоров'я та громадських організацій — загалом по три людини.

Коментарі

Всі новини