Facebook Pixel

В музеї «Чорнобиль» з’явилась віртуальна екскурсія

В музеї «Чорнобиль» з’явилась віртуальна екскурсія

В музеї «Чорнобиль» з’явилась віртуальна екскурсія

Європейський Інститут Чорнобиля та Український культурний фонд представили першу віртуальну екскурсію для VR шоломів у Національному музеї Чорнобиля. Головна мета проєкту CHORNOBYL X — підкреслити історичну значущість та важливість Чорнобиля для самоідентифікації українців та усього світу.

Упродовж останніх 4 місяців відбувалася перша диджиталізація експонатів та архівів Національного музею «Чорнобиль». За цей час спеціалістами Європейського Інституту Чорнобиля було відскановано понад 1000 експонатів та документів, що сьогодні мають історичну цінність. Цифрова колекція високоякісних 3D-моделей та фотографій документів, артефактів та експонатів тепер буде доступна в онлайн-архіві для дослідження.

В музеї «Чорнобиль» з’явилась віртуальна екскурсія

В музеї «Чорнобиль» з’явилась віртуальна екскурсія

Однак головною особливістю проєкту CHORNOBYL X є створення першої віртуальної екскурсії в Національному музеї «Чорнобиль» для VR-шоломів на основі оцифрованих експонатів. Відвідати віртуальну екскурсію може кожен у Національному музеї «Чорнобиль» з 1 листопада.

Віртуальна екскурсія у Національному музеї Чорнобиля (відео):

Your browser doesn't support HTML5 video.

Інноваційний проєкт CHORNOBYL X об'єднує технології, культуру та історію в єдиному просторі, надаючи можливість дослідити історію Чорнобиля в новому світлі, та змінює спосіб, яким ми сприймаємо історію та культурну спадщину.

Завдяки VR-екскурсії відвідувачі музею можуть не лише роздивлятися експонати у віртуальному форматі, але й почути їх історії. Проєкт включає різноманітність контенту, від експонатів діючої експозиції музею до унікальних об'єктів архівних фондів, таких як документи, фотографії, мапи радіації та інше, які раніше не були доступні широкому загалу. Відвідувачі можуть відвідати і Чорнобильську Зону Відчуження прямо з музею, навіть під час обмежень воєнного стану, завдяки вражаючій реалістичності VR-екскурсії.

В музеї «Чорнобиль» з’явилась віртуальна екскурсія

В музеї «Чорнобиль» з’явилась віртуальна екскурсія

Ця унікальна екскурсія розроблена режисером Валерієм Коршуновим, режисером та дослідником культурної спадщини Чорнобиля, що має понад 5 років досвіду у створенні імерсивних проєктів на важливі соціальні теми.

Quote«Масштабне знищення культурної спадщини під час війни є трагічною реальністю. Адже втрата культурної спадщини — це втрата історії та частини ідентичності. Українці сьогодні потребують популяризації інформації довкола трагедії Чорнобиля та залучення нових поколінь до розмов про неї. Ця травматична історія стала основою самоідентифікації нашої країни, адже мала великий вплив на становлення України як держави, тож інформаційна грамотність щодо цієї теми надзвичайно важлива», – говорить голова Європейського Інституту Чорнобиля Валерій Коршунов.

Автори вважають цей проєкт реальною можливістю зберегти, залучити до вивчення та передати цінну культурну спадщину про Чорнобиль майбутнім поколінням за допомогою сучасних технологій.

В музеї «Чорнобиль» з’явилась віртуальна екскурсія

В музеї «Чорнобиль» з’явилась віртуальна екскурсія

Quote«Сьогодні музеї усього світу стоять перед важливим завданням — збереження інтересу аудиторії. Рішення є — диджиталізація архівів та музейних колекцій. Диджиталізація — це ключ до майбутнього музейної сфери. Вона робить мистецтво та культуру доступними для всіх. Ця презентація відкриває двері в майбутнє музейної індустрії та створює інноваційні можливості для популяризації культурної спадщини Чорнобиля, зберігаючи її для майбутніх поколінь», — генеральна директорка Національного Музею Чорнобиль Віталіна Мартиновська.

Національний музей «Чорнобиль» стає віртуальним путівником у минуле, який доступний кожному і надає можливість відвідувачам зануритися в історію Чорнобиля завдяки VR-екскурсіям. Адже VR-шоломи дозволяють переживати історію, ніби ви особисто були там присутні. VR-екскурсії дозволяють подорожувати у часі та просторі, відчуваючи себе на місці подій.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉