Facebook Pixel

Українським пенсіонерам уріжуть пенсії: кому й на скільки

У Мінсоцполітики розповіли, що буде з пенсіями в Україні. Фото: Pixabay

У Мінсоцполітики розповіли, що буде з пенсіями в Україні. Фото: Pixabay

У Мінсоцполітики анонсували щорічне скорочення розміру пенсій для українців. Як повідомила очільниця міністерства Марина Лазебна, уже за рік відсоток від зарплатні, на який зможуть розраховувати громадяни, буде урізано з 30% до 20%. З часом, за її прогнозами, показник й надалі зменшуватиметься. Мова йде про українців, які лише йтимуть на заслужений відпочинок.

Тобто, якщо людина отримує офіційну зарплатню розміром 12 тис. грн, наразі вона може розраховувати на 3,6 тис. пенсії. За рік з аналогічною зарплатнею можна буде очікувати, і це у кращому разі, лише на 2,4 тис. грн. Лазебна додала, що уряд припускає повне зникнення пенсійних виплат надалі.

Контекст. Ще торік прем’єр Денис Шмигаль заявив, що вже за 15 років держава не зможе виплачувати пенсії. В уряді зазначили, що єдиним порятунком може стати запровадження накопичувальної системи.

Telegram Logo

У вересні цього року Верховна Рада ухвалила як основу законопроєкт, що передбачає початок індексації пенсій із 1 березня.

Бюджет Пенсійного фонду у 2022 році заплановано на рівні 531 млрд грн. У цій сумі врахована також індексація пенсій із 1 березня, тобто додаткові 28,2 млрд грн.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що з 1 жовтня 2022 року пенсіонери 70 — 75 років отримають додаткові 300 грн.

Коментарі

Всі новини