Facebook Pixel

Рада прийняла законопроект про щорічну індексацію пенсій. Коли і кому будуть перераховувати

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №4668, який передбачає визначити дату щорічної індексації пенсій 1 березня.

Документ підтримали 317 нардепів, повідомляє прес-служба Ради.

Заокнопроектом пропонується:

Telegram Logo
  • з 1 січня 2022 року визначити дату щорічної індексації пенсій — 1 березня;
  • здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів на загальних умовах;
  • призначати достроково пенсії за віком за півтора року до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано зв'язку зі змінами в організації виробництва і інших умов;
  • призначати достроково пенсії матерям (батькам) дітей, хворих важким, рідкісним захворюванням, яким не встановлено інвалідність.

«Верховна Рада 317 голосами підтримала наш законопроект про індексацію пенсій за загальними правилами для всіх. У цьому ж законопроекті повертається дата щорічної індексації — 1 березня. Вона повинна бути зафіксована в законі, а не коригуватися щороку вручну політиками», — прокоментувала міністр соціальної політики Марина Лазебная.

Лазебная додала, що законопроект «виправляє помилку пенсійної реформи 2017 року, коли пенсії частини військових пенсіонерів, науковців, державних службовців, пенсіонерів з органів місцевого самоврядування виключили з механізму індексації».

«У солідарній системі потрібно виправляти ще досить несправедливостей, але це дуже важливе системне початок в наведенні порядку», — резюмувала вона.

Коментарі

Всі новини