Facebook Pixel

Кабмін передав «Укрнафті» активи «Укрнафтобуріння»

абінет Міністрів України передав в управління «Укрнафти» 7 акцій «Укрнафтобуріння». Це дозволить отримати АРМА близько 1 млрд грн.

Про це пише очільниця АРМА Олена Дума.

Це рішення повинно розблокували проведення загальних зборів для перерозподілу дивідендів та надходження в бюджет.

«Завдяки рішенню Кабінету Міністрів України ми зможемо перерозподілити дивіденди та гарантувати надходження до держбюджету від договору управління між Нацагентством та ПАТ «Укрнафта» — пише Дума.

Як «Укрнафтобуріння» Коломойського перейшло до «Укрнафти»

СБУ та ДБР звинувачують фірму в привласненні сотень мільйонів гривень на незаконному видобутку газу із Сахалінського нафтогазового родовища. За допомогою високопосадовців, зокрема екснардепа Котвіцького, компаніям було надано спецдозволи на видобуток газу з відвертим порушенням процедур. Також на папері штучно занижувалася кількість видобутого газу. Це відбувалося практично 20 років, у період із 2003 до 2022 року. Тільки на розробленні родовища держава втратила 1 млрд грн. Поклади газу на Сахалінському родовищі становлять 15 млрд куб. м.

19 квітня 2023 року рішенням Печерського суду Києва компанію передали на баланс АРМА.

24 травня 2023 року Кабмін передав ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» «Укрнафті».

30 листопада Шостий апеляційний адміністративний суд анулював дозвіл «Укрнафтобуріння» на розробку одного з найбільших в Україні Сахалінського родовища газу у Харківській області. Компанія припинила видобуток газу на родовищі 1 грудня.

12 грудня АРМА подало касаційну скаргу до Верховного суду на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду. Однак Верховний суд своєю ухвалою від 12 грудня 2023 року відмовив у провадженні за касаційною скаргою АРМА, а також відмовив у касаційному оскарженні і ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння».

Втрати бюджету від простою Сахалінського родовища (без урахування ПДФО, ЄСВ та військового збору) становлять 410,455 млн грн щомісячно.

1 квітня 2024 року АРМА і «Укрнафта» звернулися зі спільною заявою до РНБО щодо вирішення ситуації з видобутку вуглеводнів на Сахалінському родовищі. Вони просять РНБО підтримати законопроєкт №11137 щодо передачі «ВК «Укрнафтобуріння» найбільше родовище газу в Україні без конкурсу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉