IT

Українці «ВКонтакте»: коли почнуть стежити за користувачами російської соцмережі

Рада нацбезпеки й оборони (РНБО) може поставити на облік користувачів забороненої в Україні соцмережі «ВКонтакте» через пів року, повідомляє «Суспільне».

РНБО розробляє нову стратегію кібербезпеки.

«Згідно із затвердженою Стратегією національної безпеки України протягом пів року буде розроблено нову Стратегію кібербезпеки України, а також Стратегію інформаційної безпеки. Питання створення системи обліку українських користувачів російської соціальної мережі «ВКонтакте» й за необхідності інших соцмереж, які перебувають під контролем держави-агресора, обговорюватиметься в рамках реалізації згаданих стратегій», – йдеться в повідомленні.

Telegram Logo

У Раді додали, що доступ до російських соцмереж із території України становить реальну загрозу національній безпеці і «вимагає зусиль із нейтралізації».

Контекст. Санкції проти російських соціальних мереж і низки інших інтернет-ресурсів було введено рішенням РНБО 28 квітня 2017 року строком на три роки. Рішення було введено в дію указом президента України від 15 травня 2017 року №133.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Згідно із цим рішенням, інтернет-провайдерам забороняється надавати послуги доступу до сервісів mail.ru і соціальних платформ «ВКонтакте» і «Однокласники».

РНБО продовжила дію заборони 14 травня 2020 року, її введено в дію указом президента України від 14 травня 2020 року №184 до 2023 року.

13 вересня 2020 року стало відомо про те, що мобільний застосунок «ВКонтакте» став доступним в Україні без використання «обхідних» програм. До застосунку додали проксі-сервер, проте з браузера увійти в нього без VPN ще не можна. Водночас в офіційній групі «VK Україна» 12 вересня повідомили про запуск стрічки «Україна». Вона була неактивною з квітня 2018 року.

У РНБО 25 вересня 2020 року заявили, що планують ставити на облік у правоохоронних органах усіх українців, які користуються забороненою соціальною мережею «ВКонтакте».

У відповідь на це «ВКонтакте» заявила, що виступає проти переслідування людей через те, що вони користуються тією чи іншою соцмережею.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини