IT

«Загроза нацбезпеці перед виборами»: в РНБО відповіли на обхід санкцій «ВКонтакте»

«ВКонтакте» збирає персональні дані користувачів. Фото: flickr / Geek Nose

«ВКонтакте» збирає персональні дані користувачів. Фото: flickr / Geek Nose

Поновлення роботи на території України мобільного застосунку «ВКонтакте» напередодні місцевих виборів може становити загрозу національній безпеці країни. Про це у відповідь на запит The Page повідомив заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Сергій Демендюк.

«Ми впевнені, що цей застосунок використовується російськими спецслужбами для збору даних про громадян України і всіх, у кого він встановлений», – повідомив він і додав, що спеціалісти Національного центру кібербезпеки при РНБО взаємодіють із міжнародними колегами та партнерами для напрацювання заходів щодо редагування та блокування мобільного застосунку «ВКонтакте» на території України.

Кабмін разом зі Службою безпеки та Національним банком забезпечують реалізацію та моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших санкцій.

Telegram Logo

Контекст. Санкції проти російських соцмереж та інтернет-сервісів було введено в травні 2017 року. Доступ до них було заборонено на три роки.

13 вересня 2020 року стало відомо про те, що мобільний застосунок «ВКонтакте» став доступним в Україні без використання «обхідних» програм. До застосунку додали проксі-сервер, проте з браузера увійти в нього без VPN ще не можна. Водночас в офіційній групі «VK Україна» 12 вересня повідомили про запуск стрічки новин «Україна». Вона була неактивною з квітня 2018 року.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Місцеві вибори в Україні призначено на 25 жовтня 2020 року. Відбудуться й перші вибори в громадах, і чергові місцеві вибори. Вони проходитимуть за двома системами: мажоритарною та пропорційною з відкритими списками, обов'язково з огляду на гендерні квоти. Перші вибори відбудуться в 1 439 об'єднаних територіальних громадах. Чергові вибори проведуть у всіх 24 областях України.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини