Facebook Pixel
IT

Українці «ВКонтакте»: за користувачами стежитиме МВС

Рада нацбезпекиі оборони (РНБО) планує ставити на облік у правоохоронних органах усіх українців, які користуються забороненою соціальною мережею «ВКонтакте».

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данилов під час онлайн-конференції «Цифрова трансформація держави: перспективи та ризики кібербезпеки».

Він підкреслив, що, згідно з українським законодавством, вищезгаданий ресурс не має працювати в Україні, але громадяни порушують цю заборону. Однак РНБО збирається найближчим часом розв'язати цю проблему з допомогою міжнародних партнерів.

Представник Нацполіції, заступник міністра внутрішніх справ Олексій Гончаров погодився з Даниловим. Він наголосив, що користувачі, які порушують законодавство, мають нести за це відповідальність.

Контекст. Санкції проти російських соціальних мереж і низки інших інтернет-ресурсів було впроваджено рішенням РНБО 28 квітня 2017 року строком на три роки. Рішення було введено в дію указом президента України від 15 травня 2017 р №133.

Згідно з цим рішенням, інтернет-провайдерам забороняється надавати послуги з доступу до сервісів mail.ru і соціальних платформ «ВКонтакте» і «Однокласники».

РНБО продовжила дію заборони 14 травня 2020 року, її введено в дію указом президента України від 14 травня 2020 р. №184 до 2023 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉