Україна заблокує мобільний додаток «ВКонтакте» — РНБО

Українські та зарубіжні фахівці з кібербезпеки виробляють заходи для блокування на території України соціальної мережі «ВКонтакте», яка знаходиться під контролем російської держави.

Про це повідомляє Апарат РНБО у відповіді на журналістський запит агентства «Укрінформ».

«Доступність мобільного застосунку «ВКонтакте» в Україні сталася не через зняття санкцій, а через зміни проксі-серверів, що дозволило обійти блокування провайдерами доступу до цього застосунку на території України», — уточнили в РНБО.

Telegram Logo

У РНБО також вважають, що «ВКонтакте» використовується російськими спецслужбами для збору даних про громадян України та всіх, у кого воно встановлено.

Раніше повідомлялося, що активізація роботи російських соціальних мереж напередодні місцевих виборів в Україні може становити загрозу національній безпеці країни.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Санкції проти російських соціальних мереж і ряду інших інтернет-ресурсів було впроваджено 28 квітня 2017 року терміном на три роки рішенням РНБО. Рішення було введено в дію указом президента України від 15 травня 2017 р №133.

Згідно з рішенням, провайдерам інтеренет забороняється надавати послуги з доступу до сервісів mail.ru і соціальним платформ «Вконтакте» і «Однокласники».

РНБО продовжила дію заборони 14 травня 2020 року, який набрав чинності указом президента України від 14 травня 2020 р №184 — до 2023 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини