Розпуск Верховної Ради обійдеться платникам податків у $300 – 400 млн, адже тепер Україна залучатиме кошти за іншими процентними ставками, написав перший заступник голови Ради Нацбанку Тимофій Милованов на своїй Facebook-сторінці.
На подорожчання кредитів також впливатиме світова економічна криза, адже вартість грошей для України зросте в рази.
«Зараз ми беремо під 8 – 10% у доларах, а будемо – під 30%. Тому макроекономічна стабільність, структурні реформи, технократичний уряд та програма МВФ нам критично важливі. Не буде цього — злетить гривня, звільнять людей, будуть закриватись бізнеси», — вважає він.
Українська економіка не зможе швидко відновитися, але без стабільності економіки та гривні країну очікуватиме криза. Вона вдарить по інвестиціях і нових технологіях, а також призведе до скорочення робочих місць, стверджує заступник голови Ради Нацбанку.
«Щоб заспокоїти людей, доведеться робити «посадки» старої влади. Це сподобається суспільству. Але «посадки» не змінять економіку . Через якийсь час люди спрямують свою злість проти нових президента, уряду і парламенту. Буде хаос. Це досить реалістичний сценарій на рік або два», — говорить він.
21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради восьмого скликання та призначення позачергових виборів на 21 липня 2019 року (чергові були заплановані на 27 жовтня цього року).
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні