Український уряд виплатить сім'ям загиблих в іранській авіакатастрофі по 200 тис. гривень ($8,3 тис.) допомоги та проконтролює виплату страховки, передбачену Монреальською конвенцією.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.
Він додав, що компенсацію сім'ям загиблих виплатить компанія «Міжнародні авіалінії України», також цього хочуть домогтися від Ірану.

«Наші дипломати вже працюють за всіма методами, що є в міжнародному правовому полі, щоб домогтися компенсацій від іранської сторони».

Олексій Гончарук
прем'єр-міністр України
Прем'єр також пообіцяв надати юридичну підтримку сім'ям, які будуть цього потребувати під час підготовки позовних заяв.
Контекст. Президент Ірану Хасан Рухані 11 січня офіційно заявив про те, що Boeing 737 рейсу PS 752 «Міжнародних авіаліній України» (МАУ) збили іранські військові, бо сприйняли його за ворожий об'єкт.
Американські ЗМІ з посиланнями на розвідку США, Пентагон і навіть представників іракської розвідки раніше повідомляли, що пасажирський літак Boeing 737 рейсу PS 752 зі 176 людьми на борту збили в Ірані помилково з зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) «Тор-М1» російського виробництва.
Пізніше прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо і прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявили, що літак МАУ збила іранська ракета.
Раніше українська комісія з розслідування катастрофи літака МАУ в Ірані повідомляла про те, що збирається шукати уламки ракети, випущеної з російського ЗРК «Тор».
Згідно зі світовими авіаційними правилами, Іран має право керувати розслідуванням авіакатастрофи, але в ньому зазвичай беруть участь і виробники.
Літак МАУ розбився вранці 8 січня о 04:40 за київським часом. В авіакомпанії вважають, що причиною аварії не могла бути помилка екіпажу, що літак був повністю справний – його планове технічне обслуговування проводилося 6 січня.
До з'ясування причин катастрофи українським авіакомпаніям заборонили польоти у повітряному просторі Ірану з 0:00 9 січня.
Мінінфраструктури оприлюднило список пасажирів літака МАУ, який розбився в Тегерані.