Facebook Pixel

Трюдо і Джонсон заявили, що літак МАУ збила іранська ракета. Times опублікували можливе відео катастрофи

Пасажирський літак «Міжнародних авіаліній України» (МАУ) над Іраном збила ракета.

Про це на брифінгу повідомив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, а також аналогічну заяву прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона в Twitter опублікувала журналістка Дебора Хейнс.

Трюдо посилається на дані як канадської розвідки, так і розвідки союзників, які вказують на те, що літак збила іранська ракета «земля-повітря». Він додав також, що це могло статися випадково.

Quote«Сім'ї загиблих хочуть відповідей. Я хочу відповідей», — сказав Трюдо.

Через те, що висновки зроблені на основі попереднього аналізу, важливо провести ретельне і повне розслідування для того, щоб зробити остаточні висновки, підкреслив він.

Трюдо також повідомив, що канадські фахівці працюють спільно з українськими колегами і хочуть залучити своїх спеціалістів до розслідування.

«Я розповів Зеленському про причини, чому ми так налаштовані провести повне і всебічне розслідування... Він запевнив мене, що Канада як хороший друг України буде тісно залучена до розслідування цієї трагедії», — зазначив прем'єр Канади.

Майже в той же час видання The New York Times опублікувало передбачуване відео попадання ракети в український пасажирський літак над Тегераном.

Контекст. Американські ЗМІ з посиланнями на розвідку США, Пентагон і навіть на представників іракської розвідки раніше повідомляли, що пасажирський літак Boeing 737 рейсу PS 752 зі 176 людьми на борту збили в Ірані помилково з зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) «Тор-М1» російського виробництва.

Також раніше українська комісія з розслідування катастрофи літака МАУ в Ірані вже повідомляла про те, що збирається шукати уламки ракети, випущеної з російського ЗРК «Тор».

Згідно світовим авіаційним правилам, Іран має право керувати розслідуванням, але в ньому зазвичай беруть участь і виробники.

Літак МАУ розбився вранці 8 січня о 04:40 за київським часом. В авіакомпанії вважають, що причиною аварії не могла бути помилка екіпажу, що літак був повністю справний – його планове технічне обслуговування пройшло 6 січня.

До з'ясування причин катастрофи українським авіакомпаніям заборонили польоти в повітряному просторі Ірану з 0:00 9 січня.

Мінінфраструктури оприлюднило список пасажирів літака МАУ, потерпілого крах в Тегерані.

Подякувати 🎉