Facebook Pixel

Барель Brent за $10 та падіння попиту вп'ятеро. Дія угоди ОПЕК+ закінчилася

Укладена у 2016 році членами Організації країн – експортерів нафти (ОПЕК+) угода про обмеження видобування нафти припинила дію 1 квітня. Загалом угода дозволяла стримувати ціни на нафту на рівні щонайнижче $50 за барель.

Після невдалої наради ОПЕК+ 6 березня ціна на нафту впала майже на 60%, а з початку року скорочення вартості склало майже 70%, передає Reuters.

Згідно з прогнозами аналітиків, квітень стане періодом рекордного зниження попиту на нафтовому ринку. Ціна на нафту Brent може впасти до $10. Водночас добове споживання зменшиться з 100 млн барелів до 15-22 млн барелів.

Інвестбанк Goldman Sachs прогнозує падіння попиту на нафту до 18,7 млн барелів на добу. Згідно з прогнозами Standard Chartered, попит впаде до 18 млн барелів на добу, а запасні сховища до середини травня будуть заповнені.

Контекст. Заступник міністра енергетики РФ Павло Сорокін вважає, що потрібно обмежувати видобуток нафти не на 1,5 млн барелів, а на 15 млн барелів на добу. А справедлива ринкова ціна – $45-$55 за барель.

Управління енергетичної інформації США очікувало, що зростання попиту на нафту у 2020 році складе 1,03 млн барелів на добу. Водночас Міжнародне енергетичне агентство прогнозувало зростання у розмірі 830 тис. барелів на добу. Інвестиційний банк Goldman Sachs скоротив свій прогноз до 600 тис. барелів на добу, а S&P Global Platts Analytics очікувала зростання попиту до 860 тис. барелів на добу.

Через стрімке падіння споживання палива в Китаї на тлі епідемії коронавірусу ОПЕК знизила прогноз щодо попиту на нафту цього року на 0,23 млн барелів на добу — з 1,22 млн до 0,99 млн барелів.

Подякувати 🎉