Facebook Pixel

Росія почала торг по нафтовій угоді

Заступник міністра енергетики РФ Павло Сорокін вважає, що потрібно обмежувати видобуток нафти не на 1,5 млн барелів, а на 15 млн барелів на добу, а справедлива ринкова ціна – $45- $55 за барель.

«Скорочення видобутку, яке обговорювалося, спочатку на 600 тис., потім на 1,5 млн барелів, – це крапля в морі, як порівняти з тим ударом, який вірус завдав по світовій економіці. Як ми бачимо, зниження попиту досягає 10-15 млн барелів на добу, це незрівнянно», — вважає Сорокін.

Тому тільки угода в форматі ОПЕК+ проблему не вирішує, і потрібне підключення «інших країн». У цьому контексті йдеться про США, оскільки інші держави не мають достатніх обсягів для скорочення видобутку.

Telegram Logo

На думку Сорокіна, справедлива ринкова ціна повинна бути в діапазоні $45-55 за барель. Вона не дає приростати дорогим проєктам, але водночас дозволяє попиту стабільно зростати.

Фактично Росія запропонувала нафтовим державам сторгуватися на нових умовах, допоки не було запроваджено санкції.

На початку березня угода ОПЕК+ розвалилася саме з ініціативи РФ, після чого ціни на нафту почали стрімко падати. Зараз вони коливаються на рівні $25 за барель.

Коментарі

Всі новини