Facebook Pixel

У Кабміні затвердили енергобаланс на 2022 рік. Хто і скільки виробить електроенергії

Міністерство енергетики затвердило прогнозний баланс електроенергії на 2022 рік, згідно з яким виробництво електроенергії зросте на 2,5%.

Про це повідомляється на сайті міністерства.

«Новий прогнозний баланс на 2022 рік передбачає збільшення виробництва електричної енергії на 2,5% — до 161 мільярда кВт·г», — зазначив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко.

Основне навантаження припаде на АЕС

Згідно з прогнозом, частка атомної генерації становитиме 52% від усього виробництва електроенергії та становитиме близько 84 млрд кВт·год.

При цьому в січні-лютому 2022 року навантаження на АЕС зросте майже на 22% порівняно з аналогічним періодом 2021 року.

Скільки вироблять ВДЕ, ТЕС та гідростанції

Генерація на поновлюваних джерелах енергії у прогнозному балансі на 2022 рік має збільшити виробництво на 21% порівняно з 2021 роком. Він становитиме до 15 млрд кВт·год.

Теплові електростанції у 2022 році мають виробити 42 млрд кВт·год, ТЕЦ та когенерація – 9,8 млрд кВт·год, а сумарне вироблення ГЕС та ГАЕС заплановано на рівні 8,6 млрд. кВт·г.

Поточна ситуація в енергетиці

На сьогоднішній день основне навантаження в енергосистемі України має атомна генерація. Станом на 30 листопада із 15 атомних енергоблоків працюють 14 із завантаженням близько 12 ГВт.

У Міненерго стверджують, що теплова генерація має необхідний енергоресурс для балансування енергосистеми.

«Вугілля поставляється ритмічно. Обсяг постачання протягом листопада має становити близько 1,8 млн тонн вугілля, з яких понад 1,5 млн тонн – вугілля власного видобутку, а близько 300 тис. тонн – імпортоване», – зазначив Юрій Власенко.

Прогнозний баланс докладніше можна переглянути на сайті Міненерго.

Подякувати 🎉