Facebook Pixel

Міненерго заспокоює: енергоблокам АЕС не загрожує зупинка

Україна накопичила ядерного палива на півтора року вперед – Галущенко. Фото: Facebook / Рівненька АЕС

Україна накопичила ядерного палива на півтора року вперед – Галущенко. Фото: Facebook / Рівненька АЕС

Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що для спокійного проходження осінньо-зимового періоду 2020-2021 років Україна має у своєму розпорядженні запаси ядерного палива, якого вистачить на півтора року роботи атомних станцій.

Quote«Станом на зараз резерв ядерного палива, закупленого наперед, дає змогу абсолютно спокійно проходити ОЗП. На сьогодні є 146% річної потреби для блоків ВВЕР-1000 та 150% для ВВЕР-440», — наголосив очільник українського Міненерго.

З огляду на те, що половина блоків на українських АЕС працює на паливі з Росії, Галущенко визнав, що Москва може вплинути на його постачання до України. Однак, враховуючи наявні нині запаси, робота АЕС порушена не буде.

Quote«Атомна генерація працюватиме на рекордній потужності. Ми плануємо одночасну роботу 14 блоків із 15. Як порівняти з попереднім опалювальним сезоном, очікувані обсяги виробництва АЕС зростуть на 5,5 млрд кіловат-годин», — сказав він.

Контекст. Напередодні стало відомо, що Російська Федерація заблокувала транзит вугілля до України з Казахстану на рівні «Російської залізниці», яка не підтверджує проїзду вагонів через РФ. Росія також обмежила до рівня 30% постачання зрідженого газу до України в листопаді.

Telegram Logo

Наприкінці жовтня Москва оголосила про припинення постачання енергетичного вугілля до України.

Коментарі

Всі новини