Facebook Pixel

Трамп може погодити допомогу Україні від США, якщо це буде позика

Колишній президент США Дональд Трамп заявив, що республіканці можуть схвалити допомогу Україні від Штатів, якщо вона надійде у формі позики, а не «подарунка». Про це пише видання The Hill.

Quote«Ми розглядаємо це прямо зараз і думаємо про те, щоб зробити допомогу Україні у формі позики, а не просто подарунка», – сказав Дональд Трамп.

Як у США бачать допомогу Україні

Quote«Ми продовжуємо роздавати подарунки на мільярди і мільярди доларів. Але для мене набагато важливіше, щоб Європа активізувалася, і вони повинні дати гроші. Вони мають зрівняти [обсяги допомоги]. Якщо вони цього не зроблять, я дуже засмучуся, тому що вони постраждають набагато більше, ніж ми», – зазначив Трамп.

Республіканець Дональд Трамп довго не підтримував допомогу США для України, стверджуючи, що це не є життєво важливим інтересом Америки, а основну частину допомоги має надавати Європа.

Його позиція мала великий вплив у Конгресі, тому допомога на $60 млрд вже кілька місяців не просувається в Палаті представників, яку контролює Республіканська партія.

Водночас чинний президент Америки Джо Байден активно намагається просунути допомогу українському фронту і закликає Конгрес просунути відповідний законопроєкт. В адміністрації Байдена побоюються, що росія може вторгнутися до НАТО, якщо перемагатиме Україну, що втягне США в широкий конфлікт.

У лютому 2024-го Сенат ухвалив пакет фінансування національної безпеки на $95 млрд, який включав $60 млрд допомоги Україні. Але спікер Палати представників в Конгресі Майк Джонсон відмовився виносити законопроєкт на розгляд, оскільки союзники Трампа не підтримали допомогу Україні.

Зараз демократи в обох палатах розглядають варіант допомоги Україні у формі позики, якщо це допоможе вийти з глухого кута, навіть якщо це суперечить не їхній першочерговій пропозиції.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉