Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

НБУ: «тисячу Зеленського» витратять в аптеці до 2,5 млн українців

Тисяча Зеленського. Скільки грошей піде на ліки – НБУ. Фото: Laurynas Mereckas/ Unsplash

Тисяча Зеленського. Скільки грошей піде на ліки – НБУ. Фото: Laurynas Mereckas/ Unsplash

За оцінками Національного банку (НБУ), «тисячу Зеленського» витратять на ліки не більш як 2,5 млн українців. Отже, сума, витрачена в аптеках у рамках програми «єПідтримка», не перевищить 2,5 млрд грн у найближчі 4 — 6 місяців (з огляду на те, що не всі одразу подали заявку на грошову компенсацію, а строк використання отриманих коштів за відповідною програмою складає 4 місяці). Про це повідомив Нацбанк у коментарі The Page.

У НБУ пояснили, що, відповідно до оголошених планів Кабінету міністрів, можливість витрачати кошти на фармацевтичні та медичні товари буде передбачена для людей, старших за 60 років. За даними Ради нацбезпеки та оборони (РНБО), станом на 11 січня 2022 року двома дозами вакцинувалися майже 3,3 млн осіб, старших за 60 років, а однією – трохи менш як 3,5 млн. Отже, максимальна сума, яку вони можуть витратити на ліки, становитиме приблизно 3,5 млрд грн. Водночас, на думку Національного банку, зі значною ймовірністю ця сума буде меншою.

Quote«По-перше, певному відсотку людей, старших за 60 років, знадобиться час для отримання 1000 грн через складнощі з використанням сучасних технологій. Зокрема, частка осіб, які користуються застосунком «Дія», у відповідній віковій категорії є найменшою. Розв'язання цієї проблеми очікується ближче до середини року. По-друге, частина отриманих коштів може бути витрачена на інші пропозиції: залізничні квитки, книги тощо», — зазначили в НБУ.

За даними Державної служби статистики, упродовж 2020 року на фармацевтичні та медичні товари українці витратили приблизно 100 млрд грн. За попередніми оцінками на основі даних податкової щодо касових операцій, у 2021 році ця сума зросла ще на чверть. Отже, збільшення обсягу витрачених коштів у І півріччі 2022 року становитиме лише приблизно 4 — 5%. Цей ефект може бути меншим з огляду на окремі особливості використання ліків: на деякі з них потрібні рецепти, а безрецептурні ліки не всі купують «про запас».

Тож, за оцінками Національного банку, додатковий попит може несуттєво позначитися на цінах на ліки, проте помітного тиску на інфляцію він не матиме навіть попри порівняно значну вагу фармацевтичних препаратів у споживчому наборі для розрахунку індексу споживчих цін.

Контекст. Нагадаємо, що 1000 грн не можна буде зняти в банкоматі, переказати на іншу картку або поповнити рахунок. Гроші можна буде витратити впродовж чотирьох місяців із моменту їхнього отримання. Якщо ви цього не зробите, вони повернуться державі. Так, «тисячу Зеленського» можна буде витратити на послуги бізнесу, який найбільше постраждав під час пандемії, а саме:

  • на залізничні квитки в межах України;
  • на авіаквитки в межах України;
  • кіно;
  • театр;
  • музеї;
  • виставкові центри;
  • спортзали;
  • книжкові магазини;
  • українці віком 60+ зможуть витратити гроші на соціальні потреби, зокрема на придбання ліків.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини