Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ЗМІ звинуватили Банкову в утисках свободи слова. У Зеленського відповіли

Тиск на ЗМІ й повернення до методів попередників: що говорять у відповідь в Офісі президента. Фото: ОП

Тиск на ЗМІ й повернення до методів попередників: що говорять у відповідь в Офісі президента. Фото: ОП

Ведуча ток-шоу «Зворотний відлік» на телеканалі «UA: Перший» Мирослава Барчук заявила про утиски та контроль з боку Офісу президента. Вона назвала їх «першими дзвіночками» для загрози свободи слова й незалежності роботи журналістів. Згодом до її слів приєдналася й шеф-редакторка ток-шоу «Свободи слова Савіка Шустера». У президента Володимира Зеленського всі закиди в їхній бік відкинули.

Барчук вказала, що «Офіс президента давно й жорстко контролює присутність на ефірах народних депутатів від фракції «Слуга народу».

Quote«Кандидати на ефіри погоджуються з контактною особою Михайлом Подоляком в ОП. Це не новина. Хоча у мене дедалі більше питань щодо суб’єктності народних депутатів, їхньої особистої позиції і гідності та й врешті принципу парламентаризму», — сказала вона.

Телеведуча також зазначила, що адміністрація глави держави «останнім часом висуває нашій редакції умови й ставить ультиматуми щодо присутності «слуг народу» на ефірах».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Для прикладу вона навела випадок, коли на одну з її передач покликали замість двох запропонованих представників партії Людмилу Буймістер. Це, вочевидь, розгнівало Офіс президента, який обвинуватив програму в недотриманні журналістських стандартів.

Очільник Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що нинішня влада «страшенно боїться правди й прозорості».

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Якщо в Україні будуть знищені незалежні ЗМІ, ми не знатимемо правди про офшори Зеленського та корупцію і зловживання влади, про реальний стан справ у країні. Тому звертаюся до всіх інших журналістів не мовчати й повідомляти суспільство про факти тиску й цензури. Українці мають право знати правду», — написав він.

Шеф-редакторка ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера» Дарина Тарасова виданню «Сьогодні» також поскаржилася на утиски з боку Офісу президента.

Quote«Це було за попередньої влади, триває і за нинішньої. І за часів президентства Януковича, і при Порошенко влада завжди намагалася нав'язати нам зручних для себе опонентів і делегувати в ефір не тих, кого ми хотіли б запросити, а тих, кого вона вважала за потрібне. Не дивлячись на те, що наразі в Україні при владі нове покоління політиків, методи взаємодії з медіа залишаються старими», — наголосила вона.

Тарасова підкреслила, що «слуги», намагаючись захисти Зеленського, насправді роблять йому «ведмежу послугу» – «влада поза критикою неминуче стає диктатурою».

Зі свого боку в Офісі президента всі обвинувачення відкидають. Глава ОП Михайло Подоляк підкреслив, що представники влади регулярно приходять на ефіри програм різних каналів, серед яких і «Суспільне». Ба більше, він запевнив, що редакційна політика будь-якого видання або телеканалу є «ключовою ознакою суспільства й сучасної держави».

Quote«Якщо той чи інший представник влади бачить в ефірах того чи іншого проєкту послідовну та вперту незбалансованість позицій, постійну та явну заангажованість ведучих і редакції, то можна зрозуміти вкрай невелике бажання людей йти в ефір саме цього проєкту. Гостям проєкту незбалансованість та упередженість авторів проєкту можуть просто вже набридати», – додав очільник ОП.

Свою позицію озвучив і президент Зеленський.

«Загалом дивно виглядає, що державне телебачення має тиск з боку держави. Депутати відмовилися? Я думаю, це хайп. До чого тут ми? Ми нічого не погоджували. Тим більше «Суспільному». Депутати вільні люди, самі вирішують ходити, чи ні», — сказав він під час брифінгу у Золотоноші.

Контекст. Напередодні нардепку Людмилу Буймістер виключили з фракції «Слуга народу». Раніше вона не підтримала рішення фракції щодо закону про олігархів та звільнення Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради. Після цього голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що Буймістер варто виключити зі складу політсили з точки зору партійної дисципліни.

Коментарі

Всі новини

Кращі СПА року

style