Facebook Pixel

Тернопіль, Івано-Франківськ і Луцьк проти посилення карантину: чим це їм загрожує

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Уряд розподілив місто Тернопіль до «червоної» зони карантину, через це там повинні ввести жорсткі обмеження, а саме заборонити роботу громадського транспорту, закрити всі ресторани й торгові центри. Однак у Тернополі не поспішають виконувати обмеження.

Так, міський голова Сергій Надал заявив, що рішення державної комісії з надзвичайних ситуацій і постанова уряду щодо віднесення міста до «червоної» зони є нелогічними, необґрунтованими, а також суто політичними, тому не виконуватимуться.

Telegram Logo

У зв'язку з тим, що за останній тиждень у Тернополі спостерігалося зменшення кількості хворих, а наповненість медичних закладів хворими з COVID-19 досягала 46%, що вдвічі менше за показники «червоної» зони, 3 серпня відбудеться позачергова сесія міської ради, під час якої депутати мають намір виступити проти включення міста до «червоної» зони та визнати таке рішення незаконним.

Наразі карантинних обмежень, які повинні діяти в «червоній» зоні, в місті немає. Як зазначається в сюжеті «ТСН.Ранок», люди поспішають на роботу, громадський транспорт працює у звичайному режимі, як і дитячі садочки, бари та магазини.

Незадоволені тим, що потрапили до «помаранчевої» зони й в Івано-Франківську. Як заявив мер міста Руслан Марцінків, влада пішла шляхом обмежень, а не діалогу з містами, розподіляючи країну на зони.

Quote«Цей поділ на зони є дуже суб'єктивним і вже пахне політичною доцільністю» — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Висловили свою думку щодо потрапляння до «червоної» зони й у Луцьку. Так, у міськраді вирішили, що не виконуватимуть вимоги щодо посилення карантину, а саме не ухвалюватимуть рішення щодо зупинення громадського транспорту або закриття закладів.

«Недолугі, несвоєчасні та непрофесійні рішення щодо протидії коронавірусу і так довели країну до економічного колапсу, знищили сотні тисяч робочих місць і значно погіршили рівень життя українців і рівень економічної активності в країні. Якщо центральна влада хоче працювати за законом — нехай вводить надзвичайний стан і тільки тоді зупиняє транспорт, закриває заклади і приймає інші обмеження», — написав радник мера Луцька Ігор Поліщук на своїй сторінці у Facebook.

Як на заяви про невиконання карантину в містах реагує влада

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що рішення про продовження карантину за новими правилами та розподіл регіонів на зони не має жодного натяку на політику. Про це повідомили в Telegram-каналі Міністерства охорони здоров'я.

«Ми чесно говоримо, яка ситуація в тому чи іншому регіоні. Ми показуємо цифри, у зв'язку з якими потрібно вводити «зелений», «жовтий» або «червоний» рівні. Визначення рівня поширення COVID-19 у кожному регіоні відбувається автоматично без впливу людського фактора».

Максим Степанов

Максим Степанов

міністр охорони здоров'я

На брифінгу 3 серпня Степанов зазначив, що влада на місцях не може пом'якшувати карантинні правила в регіонах.

«Повноваження щодо встановлення обмежень є тільки у комісії з ТЕБ та НС, яка визначає різний рівень небезпеки. Тому органи місцевої влади, згідно з їхніми повноваженнями, встановленими законом, можуть тільки посилювати ті чи інші епідобмеження, але в жодному разі не пом'якшувати їх», — заявив він, додавши, що умови адаптивного карантину дозволяють знайти баланс між роботою та епідбезпекою.

Водночас заступник міністра МВС Антон Геращенко заявив, що заяви мерів міст про те, що вони не хочуть карантину «бо у них через два місяці вибори й вони не хочуть вживати непопулярних заходів» може позначитися на здоров'ї людей. Про це він заявив в ефірі «Громадського радіо».

Quote«Ті мери міст, які займаються популізмом, хочуть стояти осторонь і розповідати, що їм не потрібен карантин, відповідатимуть за кожного загиблого у своїх містах», — сказав Геращенко.

Контекст. Кабінет міністрів на своєму засіданні продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 серпня. З 1 серпня у країні визначатимуть рівень епідемічної небезпеки окремих зон, а саме «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону».

Коментарі

Всі новини