Суд відпустив Тищенка під нічний домашній арешт: деталі справи
Шевченківський районний суд Дніпра у понеділок, 12 травня, змінив запобіжний захід нардепу Миколі Тищенку та експоліцейському Богдану Писаренку з цілодобового на нічний домашній арешт. Їх обвинувачують в незаконному позбавлені волі колишнього бійця спецпідрозділу «Кракен» ГУР.
Про це повідомляє «Суспільне».
Суд у справі Тищенка: що відомо
За словами журналістів, прокурор Яків Слюсаренко подав клопотання про подовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту для Тищенка і Писаренка. Попередній строк спливає 21 травня.
Микола Тищенко. Фото: УНІАН
Своєю чергою Олена Чернова, адвокатка Писаренка, зазначила, що цей запобіжний захід порушує права людини, оскільки сукупний строк цілодобового домашнього арешту для особи не має за конвенцією прав людини перевищувати 6 місяців. Натомість для експоліцейського це триває майже 11 місяців. Тому вона просила замінити цілодобовий домашній арешт, на нічний.
«У батька Писаренка є пенсійне посвідчення, яке свідчить про те, що він інвалід третьої групи, він також потребує допомоги свого сина. Також Писаренко має дворічну сестричку, і він проживає з матірʼю, яка зараз перебуває у декретній відпустці, доглядає за маленькою дитиною. Звісно, сімʼї потрібна допомога їхнього сина для того, щоб він працював», — сказала Чернова.
Євген Солодко, адвокат Тищенка, так само виступав проти цілодобового домашнього арешту.
Таким чином, обом обвинуваченим призначили запобіжні заходи у вигляді нічного домашнього арешту. Вони триватимуть до 12 липня 2025 року. Нічний домашній арешт триватиме з 21:00 до 06:00 наступної доби.
Що відомо про справу Миколу Тищенка
20 червня 2024 року у центрі міста Дніпро невідомі люди у військовому одязі без розпізнавальних знаків та у балаклавах утримували цивільного чоловіка.
Пізніше нардеп Микола Тищенко опублікував пост, де стверджується, що «під час проведення обшуків шахрайських ботоферм на представників поліції було здійснено напад: завдано тілесних ушкоджень середньої тяжкості та розбито бодікамеру».
25 червня генеральний прокурор України повідомив про підозру за фактом незаконного позбавлення волі колишнього військовослужбовця підрозділу «Кракен» у Дніпрі народному депутату Миколі Тищенку. Також у нардепа було проведено обшук.
Того ж дня Печерський райсуд Києва обрав нардепу Тищенку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 днів.
10 січня 2025 року в Дніпрі відбулося чергове підготовче судове засідання у справі Тищенка. Однак нардеп на нього не з’явився, бо перебуває на засіданні Верховної Ради.
27 січня у Дніпрі продовжилося підготовче засідання у справі Тищенка. Йому переобрали запобіжний захід — 2 місяці цілодобового домашнього арешту.
У чому ще підозрюють Миколу Тищенка
У листопаді 2023 року журналісти Bihus.Info опублікували розслідування, яке стосувалося збагачення експідлеглого Миколи Тищенка Сергія Вакальчука.
Останній за 1 день отримав нову квартиру, будинок і 2 земельні ділянки, а також ще у 2022-му придбав дорогий Mercedes.
Після виходу сюжету в НАЗК повідомили про початок моніторингу способу життя нардепа.
25 листопада 2024 року журналіст Олег Новіков повідомив, що НАБУ розслідує незаконне збагачення народного депутата Миколи Тищенка на понад 30 млн грн, а також його недостовірне декларування.