Facebook Pixel

Суд у справі Тищенка: нардепа відправили під цілодобовий домашній арешт

У Дніпрі в понеділок, 27 січня, продовжилося підготовче засідання у справі народного депутата Миколи Тищенка, якого підозрюють у незаконному позбавлені волі ексбійця спецпідрозділу «Кракен» Дмитра Мазохи. Парламентарю переобрали запобіжний захід — 2 місяці цілодобового домашнього арешту.

Про це повідомляє «Суспільне».

До 23 грудня 2024 року Тищенко перебував під домашнім арештом. На засіданні нардеп був присутній по відеозв'язку. Також до суду прибув ще один обвинувачений — колишній поліціянт Богдан Писаренко.

Журналісти зазначили, що прокурор вимагав від Тищенка особисто з’явитися у залі суду. Однак адвокатка депутата заперечувала проти клопотання.

Вона заявила, що постановою Печерського суду Києва Микола Тищенко перебував під домашнім арештом, тому не міг особисто з'явитися до суду. Крім того, він нібито мав поважні причини не з'являтися на судові засідання.

Суддя клопотання прокурора не задовольнила.

Також прокурор попросив переобрати Тищенку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, оскільки є декілька ризиків. Зокрема, нардеп може переховуватися від правоохоронців та погрожувати свідкам.

Своєю чергою Тищенко стверджує, що не порушував вимог і систематично з'являвся на судові засідання по відеозв'язку. Окрім цього, за його словами, співробітники правоохоронних органів поводять себе ганебно.

Quote«Зараз до мене щодня приходять правоохоронці, у кількості 7, 12, 15 людей. Тусуються по домівці, лякають жителів мого будинку, розповсюджують про мене недостовірну інформацію, звертаються до ОСББ з проханням надати відео з моїми пересуваннями, не маючи жодних документів, навіть не представляючись. Це порушує абсолютно усі вимоги воєнного часу», — сказав парламентар.

Суддя погодила переобрання запобіжного заходу Тищенку — 2 місяці цілодобового домашнього арешту.

Потерпілий Дмитро Мазоха зазначив, що задоволений тим, що нардепу вдалося переобрати запобіжний захід.

Quote«Думаю, що наступного засідання ми побачимо його тут. Я розраховую на справедливе покарання для нього. Хоча й далі може затягуватися справа, Тищенко може змінювати адвокатів, які проситимуть час на ознайомлення зі справою», — прокоментував колишній військовий.

Підготовче засідання продовжать 5 лютого.

Що відомо про справу Миколу Тищенка

20 червня 2024 року у центрі міста Дніпро невідомі люди у військовому одязі без розпізнавальних знаків та у балаклавах утримували цивільного чоловіка.

Пізніше нардеп Микола Тищенко опублікував пост, де стверджується, що «під час проведення обшуків шахрайських ботоферм на представників поліції було здійснено напад: завдано тілесних ушкоджень середньої тяжкості та розбито бодікамеру».

25 червня генеральний прокурор України повідомив про підозру за фактом незаконного позбавлення волі колишнього військовослужбовця підрозділу «Кракен» у Дніпрі народному депутату Миколі Тищенку. Також у нардепа було проведено обшук.

Того ж дня Печерський райсуд Києва обрав нардепу Тищенку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 днів.

10 січня 2025 року в Дніпрі відбулося чергове підготовче судове засідання у справі Тищенка. Однак нардеп на нього не з’явився, бо перебуває на засіданні Верховної Ради.

У чому ще підозрюють Миколу Тищенка

У листопаді 2023 року журналісти Bihus.Info опублікували розслідування, яке стосувалося збагачення експідлеглого Миколи Тищенка Сергія Вакальчука.

Останній за 1 день отримав нову квартиру, будинок і 2 земельні ділянки, а також ще у 2022 придбав дорогий Mercedes.

Після виходу сюжету в НАЗК повідомили про початок моніторингу способу життя нардепа.

25 листопада 2024 року журналіст Олег Новіков повідомив, що НАБУ розслідує незаконне збагачення народного депутата Миколи Тищенка на понад 30 млн грн, а також його недостовірне декларування.

Подякувати 🎉