Facebook Pixel

Суд ухвалив стягнути з росії 780 млн грн за завдану шкоду на користь українських підприємств

Господарський суд Житомирської області задовольнив у повному обсязі п’ять позовів суб’єктів господарювання і ухвалив стягнути з країни-агресора 780 млн грн компенсації за завдану шкоду.

Про це повідомив Господарський суд Житомирської області.

Позивачі доводять, що збройні сили російської федерації застосовують заборонені міжнародним правом засоби ведення війни, порушують закони та звичаї війни, здійснюють ракетні та авіаційні удари по цивільних об’єктах промислової інфраструктури.

Quote«Розміри матеріальних збитків визначають судові експерти під час проведення судово-товарознавчих експертиз у рамках кримінальних проваджень за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни) та ст. 194 КК України (умисне знищення або пошкодження майна)», – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що в більшості випадків – це сільськогосподарські підприємства, зернові склади разом з врожаєм зерна, які було знищено.

Юридичні особи продовжують звертатися з позовами про відшкодування збитків з рф, наразі у провадженні суду перебуває справа про стягнення 1 193 181 850 грн 40 коп.

Кожне судове рішення щодо відшкодування шкоди постраждалим від війни можуть бути доказами для МКС та міжнародних трибуналів (у разі їх створення) на підтвердження вини вищих посадових осіб рф у вчиненні воєнних злочинів.

Раніше The Page повідомляв, що Господарський суд м. Києва ухвалив рішення стягнути з рф понад 1,9 млрд грн шкоди, яку завдала держава-агресор ПАТ «Комерційний банк «Український фінансовий світ».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉