Facebook Pixel

Збитки «Херсонобленерго» від дій рф склали 2 млрд грн — VS Energy

Збитки «Херсонобленерго» від дій росії на території України, за попередньою оцінкою, склали приблизно 2 млрд грн. Такі дані повідомила група компаній VS Energy, власник обленерго, з посиланням на Віліса Дамбінса, акціонера групи компаній VS Energy.

«Херсонобленерго» оцінює вартість мінімального відновлення зруйнованих або пошкоджених у Херсонській області електричних мереж щонайменше в 747 млн грн. Лише на відновлення двох зруйнованих підстанцій 150 кВ необхідно майже 270 млн грн. Постійні обстріли міста та населених пунктів області призводять до нових пошкоджень.

Quote«У деяких районах області підстанції практично знищено, вони потребують повної заміни всього обладнання. В інших випадках – уже працюють з мінімально можливим складом устаткування, однак без резерву. Тому їхнє обладнання безперервно несе навантаження, часом надмірне. Це унеможливлює проведення навіть нетривалих попереджувальних ремонтів і суттєво зменшує експлуатаційний ресурс», – повідомив операційний директор керуючої компанії «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна» Володимир Гетманов.

Після звільнення Херсонщини в листопаді 2022 року група компаній VS Energy вже витратила на аварійно-відновлювальні роботи в області 25,2 млн грн. Ще 28 млн грн на придбання високовольтних вимикачів передало Товариство Червоного Хреста, уточнили в «Херсонобленерго».

Суттєву допомогу енергетикам Херсонщини надає також державний енергетичний хаб Міністерства енергетики України.

Енергетики «Херсонобленерго» насампред відбудовують лінії електропередач і підстанції на заміну зруйнованим, використовуючи резервні схеми електропостачання.

Обленерго вимушено застосовує тимчасові схеми живлення енергооб’єктів, зокрема на нижчому класі напруги. Інколи це призводить до зростання втрат електроенергії.

У відновленні електромереж Херсонської области також беруть участь робітники «Чернівціобленерго», «Житомиробленерго», «Рівнеобленерго», «Кіровоградобленерго» (група VS Energy), а також «Прикарпаттяобленерго», «Миколаївобленерго», «Тернопільобленерго», «ДТЕК Дніпровські електромережі» та «ДТЕК Одеські електромережі».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉