Facebook Pixel

Електрокросовер BMW iX: шокова терапія для Audi e-tron і Jaguar I-Pace

Оскільки попит на новітній батарейний кросовер BMW iX воістину ажіотажний, до нас він надійде в обмеженій кількості та не раніше листопада-грудня. Щоб не кусати під новий рік лікті, з сьогоднішнього дня можна забронювати iX, що сподобався, за передплатою 300 тис грн. Прайс-лист починається з позначки 3,3 млн грн.

У березні під час щорічної пресконференції BMW Group баварці оголосили про своє глобальне «озеленення». Наступних 10 років будуть не просто повністю електрифіковані автомобільна і мотоциклетна лінійки, а й такі нішеві бренди, як MINI і Rolls-Royce. Первістком нової парадигми концерну і став BMW iX, покликаний по-новому інтерпретувати ДНК марки щодо дизайну, екологічності, розкоші і традиційного «задоволення за кермом».

У Мюнхені впевнені, що кросовер не тільки переосмислить усю концепцію позашляховиків, а й продемонструє світові новий досвід управління, відчуття внутрішнього простору і взаємини автомобіля, людини і суспільства. Наприклад, особлива конструкція електромоторів дозволила німцям відмовитися від рідкоземельних металів, через які в ряді країн Африки передбачаються екокатастрофи. І кобальт, і літій для високовольтних батарей баварських електрокарів видобуваються екологічно безпечним шляхом в Австралії та Марокко.

Незалежні дослідження підтвердили, що негативний вплив BMW iX xDrive40 на навколишнє середовище за пробіг понад 200 тис км приблизно на 45% нижче, ніж у рефренного SAV-кросовера з дизельним двигуном. Правда, джерело досліджень зазвичай німці не називають.

Фото: BMW

Фото: BMW

У будь-якого BMW iX індивідуальні електромотори на кожній осі, а значить, і система повного приводу

Технічні характеристики

Спочатку для замовлення доступні тільки дві модифікації (BMW iX xDrive40 і BMW iX xDrive50), але обидві з індивідуальними електродвигунами на кожній осі, а значить, і повним приводом. Ємність акумуляторів xDrive40 перевищує 70 кВт/год, гранична потужність зарядки досягає 150 кВт, а запас ходу на одній зарядці — понад 400 км за випробувальним циклом WLTP. Розгін із 0 до 100 км/год у 300-сильного кросовера займає 6 с.

Завдяки більш енергоємній батареї (бiльше 100 кВт/год) xDrive50 одночасно і «енергооруженней» (500 к. с.), і заряджатися буде швидше, оскільки може «переварювати» модулі потужністю 200 кВт. Запас ходу складає понад 600 км за тим же WLTP-стандартом, а динаміка воістину спорткарівська — менш 5 с до першої сотні.

Баварці підрахували і швидкість зарядки, і показники споживання електроенергії. У мережі Ionity з 10% до 80% батарея наповнюватиметься за 40 хвилин, а прогнозована «витрата» — менше 20 кВт/год і менше 21 кВт/год на 100 км відповідно.

Система рекуперації

Інтенсивність рекуперації енергії від гальмування регулюється одним натисканням кнопки і навчена адаптуватися до ситуації на дорозі. Наприклад, система може активуватися включенням поворотника при русі накатом і відключатися при під'їзді до перехрестя з зеленим сигналом світлофора.

У конструкції кожного iX міститься близько 60 кг переробленого пластику. При виробництві автомобілів і акумуляторних елементів на заводі BMW Group у Дінгольфінге застосовується тільки екологічно чиста енергія, отримана від вітрогенераторів і сонячних батарей. Використовуваний алюміній також виготовлений за допомогою сонячної енергії.

Фото: BMW

Фото: BMW

Салон BMW iX із шестикутним кермом, парою дисплеїв під вітриною, що згинається, і багаторівневою архітектурою мультимедійної системи

Дизайнерський салон

Саме iX баварські стилісти вибрали для демонстрації принципово нової інтер'єрної концепції, яка стане домінуючою в кокпітах інших BMW. Надалі атмосфера комфорту створюватиметься чотирма основними компонентами. По-перше, це витончений вигин вітрини Curved Display, що об'єднала під одним склом водійський інструментарій діагоналлю 12,3 дюйма і центральний дисплей на 14,9 дюйма. По-друге, повністю нові сидіння з вбудованими підголівниками. По-третє, скляний панорамний дах максимально можливого розміру — на сьогодні це найбільша скляна поверхня в усіх моделях групи BMW. І, нарешті, простiр салону загалом, на який працює також відсутність центрального тунелю. Втім, запам'ятається салон BMW iX не вигнутою вітриною або багаторівневою архітектурою мультимедійної системи iDrive 8, а насамперед шестикутним кермом.

Проекційний дисплей

Відтепер саме це головний компонент кокпіта. На лобове скло виводяться і мультимедійний контент, і ключові дані щодо поїздки на кшталт навігаційних підказок, повідомлень систем діагностики, попереджень електронних асистентів тощо. Фішка дисплея нового покоління в тому, що безрамкова конструкція проектора дисплея робить його прихованим від водійських очей. Зроблено це для того, щоб «проекційна» інформація візуально сприймалася так, немов вона виводиться на прозорий екран у трьох метрах перед капотом, а значить, не напружує очі.

У петролхедів все менше приводів для глузувань над «машинками на батарейках» — і пробіг у них помітно зріс, і час зарядки зменшився. Але тут їм на допомогу прийшли баварці, позбавивши салон важеля розблокування капота. Все, що зможе відкрити спереду водій iX, — накапотну емблему, під якою причаїлася горловина бачка омиваючої рідини. А сам капот може відкрити тільки персонал у сервісному центрі.

Фото: BMW

Фото: BMW

Все, що зможе відкрити спереду водій iX, — накапотну емблему, під якою причаїлася горловина бачка омиваючої рідини.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉