Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Справа Свистунківсько-Червонолуцького родовища: «Укрнафта» звинуватила Венедіктову у бездіяльності

«Укрнафта» звернулася до голови фракції «Слуга народу» Давида Арахамії, закликавши долучитися до розв’язання спору щодо видачі ліцензії на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища у Полтавській області компанії «Аркона Газ-Енергія» та зазначила, що Офіс генерального прокурора, який компанія закликала захистити інтереси держави наприкінці березня, бездіє у вирішенні цього питання.

Quote«Згідно з матеріалами розслідування Національного антикорупційного бюро, внаслідок продажу ліцензії на родовище без конкурсу держава недоотримала понад 196 млн грн. Зараз від ефективності та своєчасності дій Офісу генерального прокурора та безпосередньо генерального прокурора Ірини Венедіктової залежить відновлення порушених державних інтересів, а також досягнення справедливості в цій судовій справі», – йдеться у листі на адресу Арахамії.

Там також зазначили, що у зв’язку з новими обставинами, Офіс генпрокурора може звернутися до Окружного адміністративного суду із заявою про перегляд рішення, яким суд відмовив заступнику генерального прокурора щодо визнання недійсним виданого дозволу на користування надрами компанії «Аркона Газ-Енергія». Але наразі відомство не надало «Укрнафті» будь-якої відповіді, а Офіс генпрокурора може адресувати до суду це питання лише протягом 30 днів. У листі «Укрнафта» попросила Арахамію звернутися до Венедіктової з цього приводу та запропонувати їй звернутися до суду до 22 квітня.

У пресслужбі «Укрнафти» також зазначили, що надали підтвердження сумнівності рішення Державної служби геології та надр щодо продажу дозволу на родовище без проведення прозорого аукціону і за значно заниженою вартістю.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. У травні 2017 року «Аркона Газ-Енергія» отримала спеціальний дозвіл на розвідку та розробку Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища в Полтавський області терміном на 20 років. Він давав право на розробку на ділянці площею 97 кв. км. Дозвіл видобувати газ на одному з найбільших родовищ Полтавської області обійшовся компанії всього у 3,8 млн грн.

Тоді ж «Укрнафта» подала до суду проти Державної служби геології та надр та «Аркони», заявивши про неправомірність видачі ліцензії. У лютому 2021 року Верховний суд підтвердив законність видачі спеціального дозволу на видобуток вуглеводнів. 25 березня «Укрнафта» звернулася до Генеральної прокуратури, попросивши переглянути судове рішення щодо Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Водночас у березні 2020 року британська нафтогазова компанія Regal Petroleum придбала за $8,6 млн компанію «Аркона Газ-Енергія» з наданою ліцензією. Мажоритарним акціонером Regal є компанія Pelidona Services Limited (Кіпр) з групи «Смарт-Холдинг» Вадима Новинського, якій належать 82,7% акцій.

Коментарі

Всі новини