Facebook Pixel

Справа Свистунківсько-Червонолуцького родовища: «Укрнафта» закликала Генпрокуратуру захистити інтереси держави

«Укрнафта» закликала Офіс генерального прокурора захистити інтереси держави у спорі за Свистунківсько-Червонолуцьке родовище.

Про це повідомила пресслужба компанії.

В «Укрнафті» вважають, що Офіс генпрокурора зараз має всі підстави, щоб звернутися до суду із заявою про перегляд судового рішення, яким визнано законним передачу спецдозволу на розробку родовища компанії «Аркона Газ-Енергія».

У компанії стверджують, що розкрили Генпрокуратурі відомості, яких достатньо для підготовки відповідної заяви до суду.

Крім того, «Укрнафта» зазначила, що наразі НАБУ активно розслідує незаконне передання прав на розробку родовища. У ній фігурують посадові особи Держгеонадр та компанії «Аркона Газ-Енергія».

Шістьом особам уже повідомили підозри у вчиненні корупційних злочинів, пов’язаних із наданням спецдозволу поза конкурсом за заниженою вартістю, що завдало значної матеріальної шкоди інтересам держави.

Контекст. «Укрнафта» звернулася до Генпрокуратури з проханням про перегляд судового рішення щодо Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища, яке розташоване в Полтавській області.

У травні 2017 року «Укрнафта» заявила про неправомірність процедури видачі ліцензії компанії «Аркона» та подала до суду проти Державної служби геології та надр та «Аркони».

Після тривалих судових розглядів Верховний суд України 4 лютого 2021 року підтвердив законність видачі спеціального дозволу на видобуток вуглеводнів на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі компанії «Аркона Газ-Енергія».

Згідно з даними «Геоінформ України», ліцензія «Аркона Газ-Енергія» на розроблення Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища діє до 18 травня 2037 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉