Facebook Pixel

«Укрнафта» відсудила у Новинського газове родовище, яким раніше володіли люди Порошенка

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов «Укрнафти» щодо визнання недійсною ліцензії «Аркона Газ-Енергія» на розробку Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища. Зокрема, суд скасував відповідний дозвіл від травня 2017 року, який передбачав також подальший видобуток нафти і газу.

Як повідомили в пресслужбі «Укрнафти», суд також скасував протокольне рішення Держслужби геології та надр України від листопада 2016 року про введення в дію протоколу, яким було об'єднано Свистунківське та Червонолуцькое родовища й допущено повторну оцінку «Аркона Газ-Енергія» запасів Червонолуцького родовища після того, як їх вже затвердила держава.

Варто зазначити, що «Укрнафта» позитивно оцінює судову перспективу цього питання, оскільки в ньому є приватний і суспільний інтерес щодо порушених майнових прав України на отримання грошової компенсації за незаконно відчужений спеціальний дозвіл на користування надрами.

Telegram Logo

Контекст. Британська нафтогазова компанія Regal Petroleum у березні 2020 року придбала за $8,6 млн компанію «Аркона Газ-Енергія» з ліцензією на розвідку та розробку Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища в Полтавській області. Мажоритарним акціонером Regal є компанія Pelidona Services Limited (Кіпр) з групи «Смарт-Холдинг» Вадима Новинського, якій належать 82,7% акцій.

Пізніше стало відомо, що Новинський купив компанію «Аркона Газ-Енергія» у людей з оточення експрезидента Петра Порошенка за завищеною ціною.


Раніше «Аркона Газ-Енергія» володіла спеціальним дозволом на розвідку та розробку Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища в Полтавський області. Дозвіл було видано у травні 2017 року терміном на 20 років, він давав право на розробку на ділянці площею 97 кв. км. Право видобувати газ на одному з найбільших родовищ Полтавської області обійшлося компанії всього у 3,8 млн грн.

Коментарі

Всі новини