Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Нафтогаз» ініціював поділ активів «Укрнафти» з Коломойським і Боголюбовим

«Нафтогаз України» як мажоритарний акціонер направив наглядовій раді «Укрнафти» повідомлення про готовність розглянути питання про поділ активів компанії з міноритарними акціонерами.

«Нафтогаз» просить розглянути це питання з подальшим затвердженням календарного плану та заходів щодо його реалізації на найближчому засіданні наглядової ради, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

«Спершу треба затвердити склад робочої групи, провести відбір компанії з «великої четвірки» для оцінювання активів, затвердити юридичного радника для супроводу процесу», — пояснило джерело агентства в уряді.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Співрозмовник також уточнив, що засідання наглядової ради, під час якого розглядатиметься пропозиція «Нафтогазу» про розподіл активів, має відбутися 25 лютого в режимі відеоконференції. На зустрічі очікуються глава правління «Укрнафти» Олег Гез і директор департаменту юридичного супроводу В'ячеслав Карташов.

Контекст. Наприкінці січня 2021 року «Нафтогаз» надіслав лист міноритаріям «Укрнафти», у якому висловив бажання провести збори акціонерів компанії.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Міноритарні акціонери ПАТ «Укрнафта» Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited і Bordo Management Limited у червні 2015 року подали позов до Стокгольмського арбітражу проти держави Україна на $6 млрд.

Звинувачення позивачів такі:

  • заподіяння шкоди через відбір газу, видобутого «Укрнафтою», без оплати або з оплатою за заниженою ціною;
  • невиконання «Нафтогазом» і «Укртрансгазом» рішень українських судів;
  • швидке збільшення ставок плати за користування надрами;
  • зменшення кворуму під час проведення зборів акціонерних товариств.

Наприкінці 2020 року міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма вже в лютому 2021 року може винести фінальне рішення за цим позовом. Він назвав цю справу, розгляд якої триває з 2015 року, «комплексною, складною, такою, що покриває багато аспектів відносин держави та «Укрнафти».

Верховна Рада в листопаді 2020 року ухвалила закон про взаємні розрахунки між «Нафтогазом», «Укрнафтою» та бюджетом на суму понад 40 млрд грн, які були проведені в грудні.

За словами глави «Нафтогазу» Андрія Коболєва, без поділу активів «Укрнафти» між акціонерами «Нафтогаз» не зможе вийти на IPO.

Структура власності «Укрнафти»: «Нафтогаз» — 50%+1 акція; Bridgemont Ventures Limited, Littop Enterprises Limited і Bordo Management Limited — по 13,604991%. Усі три компанії пов'язані з Геннадієм Боголюбовим та Ігорем Коломойським. Іншим акціонерам належали 9,899106%. Ніхто з них не володів більш як 5%.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини